Dezerter opublikował utwór "Pałac" z 1986 roku. To zapowiedź nowej płyty

31.08.2022 11:48
Dezerter Fot. Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/East News

Posłuchajcie, jak brzmi nowy/stary utwór Dezertera, który czekał kilkadziesiąt lat na publikację.

Zespół Dezerter podzielił się wcześniej niepublikowanym utworem "Pałac". Odkrycie piosenki po 36 latach w archiwach zaowocowało nową płytą "1986, co będzie jutro?”, która ukaże się już 9 września 2022. Jak brzmi piosenka "Pałac", która została zarejestrowana w latach 80.?

Polecamy

Dezerter opublikował utwór "Pałac" z 1986 roku. To zapowiedź nowej płyty

Zespół zdradził, że wiosną 1986 roku nagrywał utwory do składanki "Jak punk to punk". Dzięki pomocy realizatora Włodka Kowalczyka, kapeli udało się zarejestrować na żywo osiem dodatkowych numerów, poza zgodą i wiedzą cenzury. Była to ostatnia sesja ze Skandalem w roli wokalisty Dezertera. Taśma leżała 36 lat pośród innych archiwaliów zespołu aż do dziś. Kawałek trafi na nowe wydawnictwo zespołu.

materiały prasowe Fot. materiały prasowe
Polecamy

Premiera płyty CD "1986, co będzie jutro?" przewidziana jest na 9 września 2022 roku. Na premierę LP trzeba będzie trochę poczekać, a szczegóły poznamy niedługo. Na razie dyskografię zespołu zamyka album "Kłamstwo to nowa prawda" z 2021 roku.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.