Disturbed chce, żeby fani wybrali pierwszy singiel z nowego albumu. Zagłosować może każdy

Olga Konarzycka
01.08.2018 11:23
Disturbed|undefined Fot. kadr z teledysku Disturbed to utworu „Sound Of Silence”

Grupa Disturbed zakończyła prace nad nowym albumem. Z tej okazji jej członkowie pozwolą wybrać fanom pierwszy singiel, który będzie promował krążek.

Dobre wieści z obozu Disturbed. Zespół zakończył podobno prace nad nowym albumem. Z tej okazji postanowił umożliwić fanom wybór pierwszego kawałka, który ma promować krążek. Zagłosować może każdy.

Disturbed pozwoli wybrać fanom pierwszy singiel z nowej płyty

Chociaż całość materiału na nową płytę zespół nagrał w maju 2018 roku, dopiero 1 sierpnia 2018 roku jego członkowie ogłosili, że zakończyły się wszystkie prace techniczne w studio. Disturbed ogłosili ten fakt na swoim profilu na Facebooku.

Jak możemy przeczytać w treści oświadczenia płyta będzie stanowiła połączenie kilku stylów muzycznych. Jak twierdzi grupa, od czasu wydania ich ostatniego albumu wśród fanów wywiązała się dyskusja odnośnie kierunku, w jakim zmierza twórczość grupy. W związku z tym Disturbed postanowili pozwolić fanom zdecydować, w jakiej stylistyce ma być utrzymany ich najnowszy singiel – czy ma to być ballada czy może nieco cięższy i ostrzejszy kawałek.

Disturbed Fot. foto: screenshot ze strony vote.disturbed1.com

Każdy wielbiciem zespołu może zagłosować wedle swoich upodobań na oficjalnej stronie Disturbed, pod adresem vote.disturbed1.com.

Nowy album Disturbed

Planami odnośnie nagrania nowego materiału Disturbed podzielił się w 2017 roku - wtedy do basista grupy, Dan Donegan zapowiedział wejście do studia najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Z kolei David Dramain przyznał, że zanim muzycy zabiorą się do pracy nad pełnowymiarowym krążkiem, chciałby najpierw wydać akustyczną EP-kę, która marzyła mu się od lat.

Nadchodząca płyta Disturbed będzie pierwszym studyjnym nagraniem grupy od 2015 roku – wtedy to ukazał się album „Immortalized”. Krążek zawierał również cover utworu „Sound Of Silence”, który oryginalnie pochodzi z repertuaru duetu Simon and Garfunkel. Wersja grupy stała się na tyle popularna, że NASA wykorzystało ją w jednym ze swoich filmów poglądowych.

Kiedy najnowsza płyta Disturbed trafi do sprzedaży?

Ekipa Davida Dramaina nie podała jeszcze żadnych innych szczegółów odnośnie premiery nowej płyty – nie wiemy zatem kiedy album trafi na sklepowe półki oraz czy w ramach jego promocji zespół uda się w trasę koncertową. Jak na razie wiadomo jedynie, że za produkcję krążka odpowiedzialny jest Kevin Churko, kompozytor i inżynier dźwięku, który w przeszłości współpracował m.in. z Ozzym Osbournem, Slashem czy Papa Roach.

Możliwe, że więcej informacji na temat kolejnego albumu Disturbed poznamy już wkrótce. Na razie pozostaje jedynie czekać na wyniki głosowania fanów.

A wy jak oceniacie akcję Disturbed? Zagłosujecie?

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.