Dlaczego Queen nie pisał politycznych piosenek? Wszystko przez Freddiego

06.10.2021 15:26
Zespół Queen Fot. GLOBE PRODUCTIONS / Album/EAST NEWS

Perkusista Roger Taylor opowiedział, dlaczego Queen pomijał tematy polityczne w swoich utworach.

Zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego Queen nie poruszał w swoich utworach politycznych tematów? Były piosenki o miłości, zdobywaniu świata, seksie, wyścigach rowerowych, szybkich autach, wścibskich dziennikarzach i o przyjaźni. Perkusista Roger Taylor wyjaśnił, że to właśnie Freddie Mercury nie chciał śpiewać o polityce.

Polecamy

Dlaczego Queen nie pisał politycznych piosenek? Wszystko przez Freddiego

W rozmowie z "Music Radar" Roger Taylor wyjaśnił, dlaczego muzycy Queen nie tworzyli piosenek, które komentowałyby polityczne wydarzenia. Okazuje się, że Freddie Mercury jeszcze na początku kariery zespołu postanowił pomijać takie tematy:

Już na początku, a trzeba pamiętać, że działo się sporo ostrych politycznych wydarzeń w latach 70., Freddie powiedział: "Nie chcę w to wszystko się mieszać. Chcę jeździć po świecie i grać piosenki, które przynoszą radość ludziom. Nie jestem po to, by dawać jakiś przekaz". Wciąż uważam, że to dobre podejście, nie chcę głosić kazań.

Polecamy

Mimo tego, Roger Taylor wydał w 2019 roku piosenką "Gangsters are Running the World", która dotyczy Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenki, co muzyk skomentował w następujący sposób:

Tak, rzeczywiście, ale mam nadzieję, że udało mi się zachować balans między muzyką, a polityką. Mam nadzieję, że nigdy nie będę skakać na scenie rozprawiając na temat tego, co jest nie tak z tym światem. Freddie nigdy by mi tego nie wybaczył.

Tymczasem Roger Taylor wydał nowy album zatytułowany "Outsider", który jest pierwszą solową płytą od "Fun on Earth" z 2013 roku. Krążek ukazał się 1 października 2021 i będzie promowany na jesiennych koncertach perkusisty. Niestety jak na razie Roger Taylor nie planuje koncertów w Polsce.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.