Dlaczego Slash nosi cylinder? W końcu zagadka została rozwiązana!

Aleksandra Degórska
30.11.2018 16:56
Slash z Guns N' Roses?|undefined Fot. Wayne Drought / Splash News/EAST NEWS

Myśleliście, że Slash nosi cylinder, żeby ukryć w nim króliki? Wcale nie! Dowiedzcie się, skąd wziął się słynny cylinder Slasha.

Muzycy Guns N’ Roses swoje pierwsze kroki stawiali w kapelach glam metalowych, w których bardzo liczył się dobry wygląd. Gdy już powstał Guns N’ Roses, zespół wyrobił swój własny styl muzyczny, jak również i image.

Dlaczego Slash nosi cylinder?

Slash już chyba zawsze będzie kojarzony z cylindrem, ciemnymi okularami i czarnymi puklami loków. Niektórzy żartują, że gitarzysta nic w ogóle nie widzi, bo włosy zasłaniają mu pół świata. Dlaczego Slash nosi cylinder? Czy gęste, kręcone włosy nie przeszkadzają mu w graniu na gitarze? Takie pytania często padają z ust fanów.

W wywiadzie dla The Sunday Times Slash został zapytany właśnie, skąd wziął się słynny cylinder i jak to się dzieje, że nakrycie głowy nigdy nie spada mu z głowy. Okazało się, że ten charakterystyczny look nie był specjalnie planowany:

Już na początku swojej kariery szukałem fajnego kapelusza, żeby dopełnić swój sceniczny strój. W 1985 roku graliśmy w Whisky a Go Go, wybrałem się do Melrose Boulevard w Los Angeles i tam zobaczyłem cylinder w witrynie sklepu Retail Slut. Wszedłem do środku, przymierzyłem go i fajnie wyglądałem, więc go kupiłam. W sklepie vintage obok kupiłem pasek, który przyciąłem i obwinąłem go wokół kapelusza.

Tak oto powstał słynny image gitarzysty, który widzimy na każdym koncercie Slasha:

Od tamtej nocy czułem się dobrze w cylindrze. Dzięki niemu mogę się też ukryć - chociaż lubię występować, nigdy nie czułem się dobrze patrząc w oczy publiczności. Tak więc mój kapelusz i włosy stały się czymś bardzo charakterystycznym.

Slash zagra koncert w Polsce w 2019

Fani zobaczą gitarzystę już niebawem w Polsce. Slash z Myles Kennedy i The Conspirators wystąpią 12 lutego 2019 w łódzkiej Atlas Arenie. Sprawdźcie, gdzie możecie kupić bilety na koncert Slasha.  

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.