Dwóch byłych muzyków Behemotha wraca na koncerty zespołu

Maciej Koprowicz
24.11.2017 10:29
Dwóch byłych muzyków Behemotha wraca na koncerty zespołu Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Nergal ma dla swoich fanów wyjątkowy świąteczny prezent. Behemoth znów zagra z byłym perkusistą Baalem i basistą Lesem.

Skład Behemotha, którego tworzą Nergal, Inferno, Orion i Seth jest stabilny od kilkunastu lat, ale w przeszłości zmieniał się kilkukrotnie. Przez gdański zespół przewinęło się jedenastu regularnych członków oraz kilku muzyków występujących z grupą na koncertach.

W odróżnieniu od wielu słynnych zespołów rockowych i metalowych, których obecni członkowie toczą wojny z eks-kolegami (przykładem choćby szwedzki Ghost), muzycy Behemotha wciąż są w dobrych stosunkach ze starymi kumplami z kapeli.

Dwóch z nich już niedługo znów pojawi się w składzie Pomorskiej Bestii. Perkusista Adam „Baal” Muraszko grał w Behemocie w latach 1991-1996, a basista i gitarzysta Leszek „Les” Dziegielewski występował w zespole w latach 1995-1999. Skład Nergal-Baal-Les nagrał drugi album Behemotha, „Grom” z 1996. Po prawie 20 latach muzycy znów staną na scenie z Adamem Darskim podczas dwóch koncertów pod hasłem Merry Christless, które odbędą się 14 i 15 grudnia 2017 w klubie Progresja Music Zone w Warszawie. Behemoth zapowiada, że to nie jedyne niespodzianki, jakie czekają fanów w Progresji.

Koncert z 15 grudnia jest już wyprzedany, a na ten dzień wcześniejszy zostało już niewiele biletów (cena 99 zł w przedsprzedaży, 120 zł w dniu koncertu). Obok Behemotha na tych dwóch koncertach wystąpią czeski Master’s Hammer oraz polskie Mgła, Infernal War i In Twilight’s Embrace. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.