Eddie Vedder wsparł protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce

Kamil Kacperski
03.07.2018 11:21
Eddie Vedder|undefined Fot. Retna/Avalon.red/REPORTER

Wokalista Pearl Jam podczas koncertu w Pradze 1 lipca 2018 roku wykazał wsparcie wobec protestów przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego, które odbyły się w Polsce 2 lipca 2018 roku.

Eddie Vedder ze sceny w czeskiej Pradze wsparł osoby, które planowały uczestniczyć w marszu przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. W poniedziałek 2 lipca 2018 roku w wielu polskich miastach odbyły się protesty, w których wzięło udział tysiące osób. Koncert Pearl Jam odbył się dzień przed protestami i dwa dni przed ich występem w Krakowie.

Vedder podczas praskiego koncertu zaprezentował na scenie domowej roboty transparent, który promował krakowski „Marsz o wybór”:

Eddie Vedder wspiera protestujących

Cała sytuacja miała miejsce ze względu na to, że komisja polityki społecznej i rodziny miała na początku lipca 2018 roku pracować nad obywatelskim projektem Kai Godek, który zakładał zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Komisja zdecydowała jedynie o powołaniu podkomisji, która będzie miała na celu analizę proponowanych przepisów. Na razie jednak nie wiemy, kiedy podkomisja zbierze się po raz pierwszy.

Vedder od dawna jest zwolennikiem prawa do wyboru - już w latach 90. podczas występu na MTV Unplugged pojawił się ze słowami „pro-choice” napisanymi na swoich rękach:

Pearl Jam - koncert w Polsce w 2018

Już dzisiaj wieczorem odbędzie się koncert Pearl Jam w Krakowie. W ramach europejskiej trasy koncertowej, zespół zagra w Tauron Arenie. Bilety na to wydarzenie znajdziecie na ebilet.pl w cenie od 335 złotych.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.