Eddie od Iron Maiden - na sprzedaż!

Magda Słomka
19.01.2015 14:25
Eddie od Iron Maiden - na sprzedaż! Fot. Goedefroit Music / LFI / EAST NEWS

I to naturalnej wielkości, cokolwiek to oznacza... Zobaczcie które wcielenie słynnej maskotki będziecie mogli postawić sobie przed domem zamiast krasnala!

Pamiętacie Eddiego z okładki płyty „Powerslave” wydanej w 1984 roku? Teraz możecie nabyć jego egipskie popiersie w limitowanej edycji! Za produkcję odpowiada NECA (National Entertainment Collectibles Association), czyli firma zajmująca się tworzeniem figurek postaci związanych z popkulturą. Heavymetalowy faraon jest ponoć ręcznie malowany i niezwykle realistyczny.

powerslavelifesizeneca

Co oznacza stwierdzenie „naturalnych rozmiarów”? Figurka ma mieć ponoć ponad 50 centymetrów wysokości. Jeśli chcielibyście postawić sobie takiego Eddiego na kominku/przed domem/w toalecie/nad łóżkiem, musicie się pospieszyć: powstało tylko 1000 ponumerowanych sztuk popiersia z podstawką z logo Iron Maiden i „Powerslave”.

iron

Piąty studyjny album Ironów kojarzy się ze starożytnym Egiptem dzięki tematowi kultowej już okładki. Krążek jest wyjątkowy, także dlatego, że wśród utworów na płycie znajduje się odświeżona wersja opowieści Samuela Taylora Coleridge'a „The Rime Of The Ancient Mariner” w muzycznym wydaniu. Do tej pory jest to najdłuższy kawałek zespołu Iron Maiden – trwa 13 minut i 40 sekund.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.