Rockowy zespół wygrał Eurowizję! Posłuchajcie ich zwycięskiej piosenki [WIDEO]

23.05.2021 12:09
Włochy wygrały Eurowizję Fot. AP/Associated Press/East News

Rock nie umarł! Włoscy reprezentanci wygrali Eurowizję z rockowym utworem "Zitti e buoni".

Jak podaje Pap, zwycięzcą 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie został rockowy zespół Maneskin z Włoch z utworem "Zitti e buoni". To trzecie zwycięstwo Włochów w historii konkursu - wcześniej reprezentanci tego kraju wygrali w 1964 i w 1990 roku. Posłuchajcie, jak brzmiała ich zwycięska piosenka!

Polecamy

Eurowizja 2021: Rockowy zespół z Włoch wygrał konkurs [WIDEO]

Tegoroczni zwycięzcy otrzymali łącznie 524 punkty w głosowaniu jurorów i telewidzów. Maneskin został reprezentantem Włoch w konkursie po tym, jak zwyciężył na festiwalu w San Remo. Zespół założono w 2016 roku i w jego skład wchodzą: wokalista Damiano David, gitarzyści Victoria De Angelis i Thomas Raggi oraz perkusista Ethan Torchio.

To trzecia wygrana Włochów w historii Konkursu Piosenki Eurowizji. Wcześniej reprezentanci tego kraju zwyciężyli w 1964 roku - Gigliola Cinquetti i w 1990 roku - Toto Cutugno. Dotychczas Włochy dwukrotnie pełniły funkcję gospodarza: w 1965 konkurs odbył się w Neapolu, a w 1991 roku w Rzymie.

Włoski dziennik "La Repubblica" podkreśla, że Maneskin są na "dachu Europy":

Wygrali jak najbardziej zasłużenie. To oni są nowym pokoleniem UE, uosabiają go swoją energią, swoją wolnością, pasją.

Odnotowuje, że na zakończenie po ogłoszeniu werdyktu zespół zaśpiewał piosenkę "Zitti e buoni" w wersji nieocenzurowanej, z przekleństwami, które wcześniej usunięto zgodnie z regulaminem.

"Wygrał rock" - podkreśla "Corriere della Sera" także przypominając początki zespołu, który grając na ulicy zbierał pieniądze do futerału gitary. "Ta sama energia, inny świat, zawsze oni" - dodaje.

Polecamy

Włochy zorganizują konkurs w przyszłym roku i jak wynika z wypowiedzi przedstawiciela dyrekcji RAI odbędzie się on w Turynie - zaznacza "La Stampa". Taka deklaracja padła jeszcze przed finałem, gdy już wtedy uważano Włochów za faworytów.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.