Extreme w wersji Jacka Blacka i Jimmy’ego Fallona

Robert Skowronski
05.05.2015 13:25
Extreme w wersji Jacka Blacka i Jimmy’ego Fallona Fot. kadr z wideo

Słynna ballada Extreme, "More Than Words", spotkała się z zupełnie nową interpretacją. To cover z dużym przymrużeniem oka. Czy to przesada czy wręcz przeciwnie?

W rolę wokalisty Gary’ego Cherone’a wcielił się Jack Black. Jako Nuno Bettencourt, gitarzysta Extreme, wystąpił prowadzący znany telewizyjny program „Tonight Show” Jimmy Fallon. Obaj panowie słyną ze swojego niebanalnego poczucia humoru oraz z wielu zabawnych piosenek, skeczy i wystąpień. Efekt ich połączonych wysiłków udowadnia, że nieustannie są oni w najwyższej humorystycznej formie.

Duet przeniósł czarno-biały teledysk w skali 1:1. Zadbano o każdy szczegół, w tym o charakterystyczne dla muzyków Extreme długie fryzury. Tworzy to prawdziwie komiczny efekt. Bawi także ubiór wykonawców, zwłaszcza, że Fallona znamy z noszenia eleganckich garniturów, nie zaś wzorzystych koszul i ozdób w postaci kolczyka w uchu.

Prowadzący "Tonight Show" już parokrotnie podejmował się w ramach swojego programu różnych muzycznych i aktorskich wyzwań. Zaprosił m.in. Chada Smitha z Red Hot Chili Peppers do perkusyjnego pojedynku z Willem Ferrellem. Na swoim profilu na Twitterze nie krył się z tym, że spotkanie z Jackiem Blackiem może być prawdziwą frajdą.

Extreme w wersji Jacka Blacka i Jimmy’ego Fallona Fot. foto: Twitter

To nie pierwszy raz kiedy hit Extreme z 1991 roku spotkał się z humorystycznym przedstawieniem. Wcześniej, bo rok po premierze singla, „Weird Al” Yankovic przerobił „More Than Words” na swoje „You Don’t Love Me Anymore”.

Mijają całe dekady a utwór dalej inspiruje. Znacie jeszcze jakieś inne interesujące wykonania kompozycji Extreme?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.