Faith No More wystąpił z byłym wokalistą

Jakub Gańko
22.08.2016 13:10
Faith No More wystąpił z byłym wokalistą Fot. kadr z wideo

Chuck Mosley dołączył do grupy Billy'ego Goulda i spółki specjalnie na dwa występy z okazji wznowienia debiutanckiego „We Care A Lot”. Mamy dla Was pełny zapis jednego z tych występów.

19 sierpnia 2016 roku nakładem należącego do Billa Goulda - basisty Faith No More - labelu Koolarrow Records ukazała się reedycja debiutanckiego krążka zespołu, „We Care A Lot” z 1985 roku. Płyta - jedna z dwóch w karierze grupy, na której zaśpiewał Chuck Mosley - od ponad 20 lat była niedostępna, a jej nakład został wyczerpany i nie był wznawiany.

„We Care A Lot” to album, na którym da się już wyczuć formujący się dopiero styl eklektycznej grupy, lecz stanowczo odstaje od pozostałych - choćby za sprawa obecności innego wokalisty. To dopiero Mike Patton nadał artystycznego rozpędu Faith No More i ciężko się dziwić, że grupa osiągnęła wielki sukces po zmianie składu. Mimo to debiut to ważne wydawnictwo i nie należy o nim zapominać.

Na szczęście pozostali muzycy grupy pozostają w dobrych stosunkach z Mosleyem, o czym świadczy najlepiej fakt, że dwa koncerty, które przygotowali z okazji wznowienia „We Care A Lot”, zostały podpisane jako „Chuck Mosley i przyjaciele”. Na scenie też dogadywali się bez problemów, o czym możecie przekonać się na własne oczy z poniższego zapisu występu w San Francisco.

Jak nietrudno się domyślić, takie wyjątkowe okoliczności dały fanom możliwość usłyszenia na żywo wielu od dawna niegranych utworów. „New Beginnings”, „Arabian Disco” i „Anne's Song” zostały zagrane pierwszy raz od 1988 roku. „The Jungle” ostatni raz był wykonywany na koncercie dwa lata później. W setliście nie mogło oczywiście zabraknąć najbardziej znanego utworu z debiutu, czyli pierwotnej wersji „We Care a Lot”.

Setlista:

 1. The Crab Song
 2. Introduce Yourself
 3. The Jungle
 4. As the Worm Turns
 5. Greed
 6. Spirit
 7. New Beginnings
 8. Arabian Disco
 9. Mark Bowen
 10. We Care a Lot
 11. Why Do You Bother?

Bis:

 1. Pills for Breakfast
 2. Anne's Song

Chuck Mosley rozstał się z Faith No More w 1988 roku, by ustąpić miejsca Mike'owi Pattonowi. W późniejszych latach występował przez chwilę z Bad Brains, a także powołał do życia funkmetalowy zespół Cement i nagrywał pod własnym nazwiskiem. Na jego płycie „Will Rap Over Hard Rock for Food” z 2009 roku wystąpili m.in. Jonathan Davis i John 5. W 2010 roku po raz pierwszy od 1988 pojawił się gościnnie na koncercie Faith No More.

Lubicie płyty Faith No More z Chuckiem Mosleyem?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.