Fani walczą o klub w Skarżysku-Kamiennej. W Semaforze debiutował Nocny Kochanek i Happysad

15.10.2019 12:28
Skarfest|undefined Fot. kadr z wideo

Klub Semafor w Skarżysku-Kamiennej ma zostać zamknięty po 18 latach działalności. Fani nie chcą do tego dopuścić, więc zorganizowali zbiórkę pieniędzy.

Przez ostatnie 18 lat klub Semafor w Skarżysku-Kamiennej był jednym z najważniejszych miejsc dla rozwoju kultury w okolicy. Właściciele - Małgosia i Michał Lipińscy przez lata dawali szansę młodym zespołom na muzyczny start, a mieszkańcom Skarżyska na uczestnictwo w koncertach znanych wykonawców. W Semaforze przez lata wystąpili muzycy tacy jak Dezerter, Blaze Bayley, Acid Drinkers, Kat & Roman Kostrzewski, Vader czy Corruption. W klubie swoje pierwsze kroki stawiały takie kapele jak Happysad czy Nocny Kochanek - jeszcze pod nazwą Night Mistress.

Fani walczą o Semafor w Skarżysku-Kamiennej

Niestety sytuacja zmusiła właścicieli Semafora do zamknięcia klubu. Na oficjalnej stronie miejsca na Facebooku pojawiła się informacja, że jesienne koncerty w Semaforze będą ostatnimi w tym kultowym miejscu. Właściciele podkreślili, że to czynniki zewnętrzne zmusiły ich do takiej decyzji, sami chętnie kontynuowaliby działalność.

Przeczytaj także

Pod postem pojawiły się komentarze pełne żalu i zawodu. Dla miłośników klubu, Semafor nie jest jedynie miejscem, gdzie przychodzi się na koncerty, ale ma również duże sentymentalne i symboliczne znaczenie. Fani klubu postanowili ratować ulubione miejsce i pomóc właścicielom, którzy sami nie poprosili nikogo o wsparcie.

Na stronie zrzutka.pl pojawiła się zbiórka z emocjonalnym opisem:

Nie zgadzamy się, aby miejsce, które ukształtowało gusta muzyczne całych pokoleń, które dało początek wielu wspaniałym przyjaźniom i pozwoliło wielu zespołom zrobić wielkie kariery, po prostu zostało zamknięte i z dnia na dzień zniknęło z mapy klubów muzycznych. Semafor to SYMBOL kultury i musimy coś zrobić! Teraz!

Celem zbiórki jest kwota przeszło 34 tysięcy złotych. Jak czytamy na stronie, kwota będzie przeznaczona na pokrycie kosztów: sądowych, błędnie wystawionych faktur, usług prawnika, dalszego działania klubu.

Na Facebooku powstała również grupa wsparcia dla klubu, gdzie zaczęły pojawiać się prawdziwe rarytasy. Wśród nich możemy znaleźć np. Złotą płytę Nocnego Kochanka za album "Zdrajcy Metalu", która została wręczona zespołowi podczas Gali Antyradia 2018.

Zobacz też: Metallica, Nocny Kochanek, Greta Van Fleet za kilkadziesiąt lat. Tak będą wyglądać nasi ulubieni muzycy 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.