Florence and the Machine o destrukcji w nowym utworze

Magda Słomka
09.04.2015 16:01
Florence and the Machine o destrukcji w nowym utworze Fot. East News

„Ship To Wreck” to kolejny kawałek Florence and the Machine promujący płytę „How Big, How Blue, How Beautiful”. Posłuchajcie!

Premiera trzeciego studyjnego krążka brytyjskiego zespołu odbędzie się już 1 czerwca 2015 roku. Tymczasem Florence and the Machine rozbudza apetyt słuchaczy na album udostępniając kolejny kawałek pochodzący z płyty. Sprawdźcie, jak brzmi „Ship To Wreck”!

Czym zainspirowała się wokalistka, Florence Welch, przy tworzeniu tej piosenki?

Myślałam o swojej destrukcyjnej stronie. Kiedy trwasz w tej wichurze, często wszystko kończy się niszczeniem rzeczy, które się kocha.

Artystka opowiedziała także, czego możemy spodziewać się po nowym krążku. Będzie poetycko...

Dotychczas proces tworzenia osadzałam na fantazji, na metaforach. Tym razem utwory oparte są na rzeczywistości. „Ceremonials” skoncentrowany był na motywie śmierci i wody, wizji ucieczki, transcendencji i śmierci – nowy album jest o próbie nauki tego, jak żyć i jak kochać świat, zamiast starać się z niego uciec. To nieco przerażające, bo nie mam zamiaru już za niczym się skrywać, mimo że zawsze wydawało mi się, że jest to konieczne.

Pogłoski o pojawieniu się kolejnego albumu Florence and the Machine pojawiały się już od dłuższego czasu... 9 lutego 2015 roku w Londynie grupa dała prywatny koncert. Muzycy zaprezentowali wybrańcom wszystkie kompozycje z nowej płyty.

Tracklista:

 1. Ship To Wreck
 2. What Kind Of Man
 3. How Big How Blue How Beautiful
 4. Queen Of Peace
 5. Various Storms & Saints
 6. Delilah
 7. Long & Lost
 8. Caught
 9. Third Eye
 10. St Jude
 11. Mother
ArticleSharedImage-47481
Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.