Ghost nagra 2. EP-kę?

Jakub Gańko
22.11.2015 14:05
Ghost nagra 2. EP-kę? Fot. AP / FOTOLINK / East News

Szwedzki Ghost nagrał już jeden minialbum w 2013 roku. Czy po pełnowymiarowej „Meliorze” doczekamy się kolejnego? Zobaczcie, co na ten temat powiedział Bezimienny Ghul.

Czy wydawanie EP-ek pomiędzy pełnymi albumami stanie się regułą w świecie Papy Emeritusa III i jego Bezimiennych Ghuli? Według słów jednego z nich jest to całkiem prawdopodobne.

Pierwotnie zespół miał listę utworów, które chciał nagrać jeszcze na swoją trzecią płytę, „Meliora” z sierpnia 2015 roku. Prace nad nią zabrały jednak tyle czasu, że nie było już mowy o dodatkowym materiale. Wyjątkiem był kawałek „Zenith”, który znalazł się na limitowanym wydaniu winylowym. Poza tym szczególnym przypadkiem, grupa nie zostawiła żadnych utworów na później.

Wiele zespołów idzie do studia i nagrywa siedemnaście kawałków, z których tylko trzynaście trafia na płytę. My nigdy nie byliśmy w takiej sytuacji.

Zespół obecnie rozważa swój następny krok. Do 16 grudnia 2015 roku i tak jest zajęty trasą koncertową. Czy po długim tournée Black to the Future grupa będzie miała jeszcze siłę wchodzić od razu do studia? Na razie muzycy sami tego nie wiedzą.

Teoretycznie to bardzo dobry pomysł, ale w praktyce... Nagle może się zrobić 2 stycznia, kiedy człowiek jest zupełnie zmęczony i nie ma już na nic ochoty.

Jeśli dojdzie do nagrywania kolejnej EP-ki, z pewnością nie będzie to bezpośrednia kontynuacja „If You Have Ghost”. Bezimienny Ghul tłumaczy to w następujący sposób:

Nie chcemy się powtarzać i robić kolejnej EP-ki z Grohlem. Tym razem to musiałoby być coś zupełnie innego.

Obejrzyjcie pełny zapis rozmowy z muzykiem zespołu Ghost:

EP-ka „If You Have Ghost” ukazała się w listopadzie 2013 roku. Oprócz jednego nagrania koncertowego, znalazły się na niej cztery covery: od Abby po Depeche Mode. Producentem materiału był Dave Grohl. Wydawnictwo dotarło do 87. miejsca na amerykańskiej liście Billboard 200.

W oczekiwaniu na decyzję zespołu pozostaje nam kolejny raz posłuchać czterech singli z płyty „Meliora” „Cirice”, „From the Pinnacle to the Pit”, „Majesty” oraz „He Is”.

Chcielibyście, aby Ghost nagrał kolejny minialbum?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.