Gitarzysta Rammsteina: Kończymy prace nad albumem, w grudniu 2018 zajmiemy się miksem

Aleksandra Degórska
19.11.2018 13:20
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Richard Kruspe wyznał, że nie ma czasu na promocje swojego solowego projektu, bo sporo się dzieje w obozie Rammsteina. Oprócz wydania nowej płyty, Rammstein planuje 3-letnią trasę koncertową.

Rammstein w końcu zdecydował się na wydanie kolejnego studyjnego krążka. Następca „Liebe ist für alle da” ma ukazać się wiosną 2019 roku. Prawdopodobnie nowe utwory usłyszymy na koncercie grupy Rammstein w Polsce - muzycy wystąpią 24 lipca 2019 na stadionie Śląskim w Chorzowie.

Rammstein zabiera się za miksowanie nowej płyty 

Gitarzysta Richard Kruspe w wywiadzie dla United Rock Nations zdradził nieco więcej na temat nadchodzącej płyty Rammsteina. Muzyk obecnie promuje album swojej grupy Emigrate "A Milion Degrees" i nie będzie w stanie wybrać się w trasę z tym projektem ze względu na plany z Rammsteinem:

Nie mam czasu na promowanie krążka Emigrate. W połowie grudnia 2018 jadę do Los Angeles, żeby zająć się miksem materiału grupy Rammstein. Po tym będziemy w połowie naszych przygotowań do trasy, która nam zajmie następne 3 lata. Przede wszystkim, nie ma czasu na Emigrate, ale nawet gdybym miał moment, to lubię balans, który mam między projektem Emigrate, a Rammsteinem.

Posłuchajcie singla Emigrate "1234" nagranego z wokalistą Billy Talent:

Za produkcję nowego krążka jest odpowiedzialny Rich Costey. Kruspe w wywiadzie wyznał również, że jest bardzo zadowolony z efektu pracy muzyków:

Proces nagrywania tego materiału sprawił mi wiele satysfakcji, bo udało się nam odzyskać respekt, który straciliśmy w przeszłości. To też sprawia, że obecna sytuacja przypomina mi początki Rammsteina. Pod względem muzyki, album jest o wiele bogatszy w harmonie i melodie.

Wiele osób zwracało uwagę tylko na show Rammsteina, a nie na muzykę grupy, co nie podobało się mocno gitarzyście. Dlatego też Kruspe zwrócił uwagę w studiu na to, żeby Rammstein szedł do przodu i rozwijał się muzycznie.

Rammstein - stadionowa trasa koncertowa 2019

Europe Stadium Tour ruszy w maju 2019 roku i Rammstein nie ominie też Polski. Zainteresowanie koncertami jest tak duże, że serwery nie wytrzymały, gdy ruszyła sprzedaż biletów na koncerty. Zdesperowani niemieccy fani Rammsteina postanowili nawet zwrócić się do byłej dziewczyny Tila Lindemanna o pomoc. Aktorka jednak poinformowała fanów, że nie sprzedaje biletów na Rammsteina.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.