Gitarzysta System of a Down: Charles Manson był geniuszem

Aleksandra Degórska
21.11.2017 13:06
Gitarzysta System of a Down: Charles Manson był geniuszem Fot. Amy Harris / REX Shutterstock / EAST NEWS

Daron Malakian wywołał sporo kontrowersji, gdy wypowiedział się na temat przywódcy sekty.

19 listopada 2017 roku w wieku 83 lat zmarł Charles Manson - przywódca sekty, która zabiła 7 osób w Los Angeles w 1969 roku. Wśród ofiar okazała się Sharon Tate, żona Romana Polańskiego, która była wówczas w ciąży.

Manson był kontrowersyjną osobą, niektórych artystów nawet mocno zainspirował - Brian Hugh Warner postanowił przybrać pseudonim Marilyn Manson właśnie nawiązując do Charlesa Mansona oraz Marilyn Monroe. W dniu śmierci Mansona Daron Malakian udostępnił wpis komentując jego odejście i wprawił niejednego fana System of a Down w osłupienie. Dlaczego?

Tak muzyk wypowiedział się na temat Mansona:

Jest mi bardzo smutno z powodu informacji o śmierci Charlesa Mansona. W czasie, gdy tworzyłem materiał na album „Toxicity” wywiady z Mansonem i jego muzyka były dużą inspiracją dla mnie jako artysty. Zatytułowałem utwór „ATWA” nawiązując do jego organizacji działająca na rzecz środowiska. Nie interesowały mnie morderstwa, a to, jak wyrażał swoje myśli i zdanie na temat społeczeństwa. Obraz na tym zdjęciu został wykonany przez mojego ojca, którego poprosiłem o nawiązanie do Charlesa Mansona. Wykorzystałem go potem w utworze „Fucking” grupy Scars On Broadway, który ukazał się na limitowanym winylu.

Chyba nikogo nie dziwi fakt, że taka wypowiedź wywołała burzę wśród internautów. Malakian postanowił zatem zabrać ponownie głos w sprawie i wyznał, że tak naprawdę ludzie wiedzą tylko to, co sprzedają im media, a te nie mówią całej prawdy:

Manson również miał ważne przemyślenia na temat społeczeństwa i środowiska. Nawet te osoby, które twierdzą, że jestem obrzydliwy, gdyby poświęciły czas na przejrzenie wywiadów, nie zdołałyby polemizować z tymi poglądami. Myślę, że to wy bylibyście właśnie obrzydliwi, gdybyście się nie zgodzili z nim w niektórych kwestiach. Gdyby Manson był po prostu jakimś idiotą, który zabija ludzi nie zainspirowałby mnie w żaden sposób. Nie popieram morderstw czy morderców w jakiejkolwiek formie!

Muzyk dokładnie wytłumaczył dlaczego szanuje Mansona:

Manson był geniuszem, który potrafił wyrażać swoje poglądy w bardzo błyskotliwy sposób. Taki był Manson, który wpłynął na mnie jako artystę. Ci, którzy mówią, że cieszą się z jego śmierci i że powinien smażyć się w waszym wymyślonym piekle - to wy powinniście się wstydzić. Wasze myśli sprawiają, że jesteście tak samo źli jak mordercy, których tak nienawidzicie.

Zobaczcie ten wpis na Facebooku muzyka:

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.