Gorillaz szaleje na parkiecie w klipie do „Strobelite”

Maciej Koprowicz
08.08.2017 10:13
Gorillaz szaleje na parkiecie w klipie do „Strobelite” Fot. kadr z wideo

Noodle i 2-D w klubie disco mogą zrobić wszystko. Co na to Murdoc? Zobaczcie nowy teledysk Gorillaz do utworu „Strobelite”.

Damon Albarn określił piąty album Goryli, „Humanz” jako „imprezę na koniec świata”. I rzeczywiście, na nowej płycie grupy nie brakuje mocno tanecznych kawałków. W dyskotekowym klimacie utrzymany jest też najnowszy teledysk Gorillaz, „Strobelite”. Po mrocznych przygodach w nawiedzonym domu w wideo do „Saturnz Barz”, wirtualni członkowie zespołu wybrali się w znacznie przyjemniejsze miejsce – do klubu.

Gitarzystka Noodle, która już dawno przestała być małą dziewczynką ze śmiesznymi słuchawkami, a stała się seksowną kobietą, zaprasza wokalistę 2-D na parkiet. Wygibasom kolegów z zespołu z zazdrością przygląda się basista Murdoc Niccals, który wyraźnie coś kombinuje… Jak wypadli rysunkowi bohaterowie na „densflorze”? Zobaczcie sami:

W „Strobelite” zaśpiewał gościnnie muzyk elektroniczny, Peven Everett. W klipie pojawiają się też inni współpracownicy Gorillaz, raper Vince Staples, Posdnuos z hiphopowego De La Soul i wokalistka postpunkowego Savages, Jehnny Beth. Reżyserem wideo do piosenki jest Raoul Skinbeck. Tym razem wirtualni muzycy Gorillaz zyskali trójwymiarowy, bardziej realistyczny wygląd, nawiązujący do ich podobizn z okładki nowego albumu.

„Humanz” ukazał się 28 kwietnia 2017. Oprócz „Saturnz Barz” i „Strobelite” promują go teledyski do „Hallelujah Money” oraz nieobecny na płycie „Sleeping Powder”. To piąty krążek grupy założonej w 1998 przez lidera Blur, Damona Albarna i rysownika Jamiego Hewletta. Zgodnie z ideą Gorillaz prawdziwi muzycy ukrywają się za animowanymi postaciami, członkami wirtualnego zespołu – wokalistą 2-D, basistą Murdocem Niccalsem, gitarzystką Noodle i perkusistą Russelem Hobbsem. 14 czerwca 2017 Gorillaz koncertował w Warszawie, a 18 czerwca w Katowicach.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.