Green Day udostępnił singiel „Bang Bang”

Aleksandra Degórska
11.08.2016 16:07
Green Day udostępnił singiel „Bang Bang” Fot. Frank Maddocks, materiały prasowe

W końcu możemy poznać nowy utwór zespołu. Posłuchajcie, jak brzmi numer zapowiadający nadchodzącą płytę.

Dyskografię Green Day zamyka trylogia, która ukazała się w 2012 roku - mowa tutaj o krążkach „¡Uno!”, „¡Dos!”, „¡Tré!”. Grupa kazała fanom długo czekać na nowy materiał, ale w końcu formacja postanowiła podzielić się pierwszym singlem.

Jeszcze na początku sierpnia 2016 roku na profilu wokalisty kapeli na Instagramie pojawiła się fotografia muzyków autorstwa Franka Maddocksa z zapowiedzią, że 11 sierpnia 2016 roku ukaże się utwór zatytułowany „Bang Bang”.

Zespół dotrzymał słowa i oto możemy posłuchać pierwszego utwór z nadchodzącego wydawnictwa, które ukaże się 7 października 2016 roku. Album będzie nosić tytuł „Revolution Radio”.

Posłuchajcie, jak prezentuje się singiel „Bang Bang”:

Inspiracją dla utworu były aktualne wydarzenia na świecie. Jak przyznał Billie Joe Armstrong, Green Day powraca i ma sporo do przekazania swoim fanom:

Oczywiście, że świat stracił poczucie zbiorowości - ja, Mike i Tré też czujemy się zagubieni. „Revolution Radio” ma pomóc wszystkim zagubionym duszom się zjednoczyć, by zaczęły razem tańczyć, śpiewać i przede wszystkim, by odnalazły się nawzajem. Jest to idea zespołu Green Day, która przyświecała nam od samego początku.

Materiał na 12. płytę kapeli został nagrany w Oakland i wyprodukowany przez sam zespół. Jakie numery znajdą się na krążku?

Tracklista:

 1. Somewhere Now
 2. Bang Bang
 3. Revolution Radio
 4. Say Goodbye
 5. Outlaws
 6. Bouncing Off The Wall
 7. Still Breathing
 8. Youngblood
 9. Too Dumb To Die
 10. Troubled Times
 11. Forever Now
 12. Ordinary World

Choć od ukazania się ostatniej studyjnej płyty Green Day minęło sporo czasu, to kapela nie próżnowała. W 2015 roku w Wigilię grupa zaprezentowała singiel „Xmas Time of the Year”. W tym samym roku zespół trafił do prestiżowego grona Rock and Roll Hall of Fame. Stało się to 25 lat po ukazaniu się pierwszego krążka kapeli zatytułowanego „39/Smooth”.

Muzycy zajęli się również dokumentem „Heart Like a Hand Grenade” opowiadającym o nagrywaniu płyty „American Idiot” czy własną firmą Oakland Coffee produkującą kawę. Całe szczęście artyści znaleźli też czas na tworzenie studyjnego krążka i informowali na bieżąco fanów o postępach w nagrywaniu:

Jak oceniacie nowy singiel Green Day?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.