Grzegorz Markowski odchodzi z zespołu Perfect. Co dalej z polską legendą rocka?

Joanna Chojnacka
21.11.2019 16:35
Grzegorz Markowski|undefined Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Wieloletni wokalista grupy Perfect poinformował w wywiadzie, że odchodzi z zespołu. Grzegorz Markowski podzielił się też swoimi planami na przyszłość.

Jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce, grupa Perfect zapowiedziała ostatnio serię koncertów z okazji 40-lecia działalności formacji. Muzycy podkreślali, że będzie to ich ostatnia, pożegnalna trasa koncertowa. Jak się okazało, artyści uczczą w ten sposób lata współpracy z Grzegorzem Markowskim, który odchodzi z zespołu. Przyszłość reszty składu nie jest jeszcze pewna.

Grzegorz Markowski odchodzi z Perfectu

Już wiele lat temu Grzegorz Markowski śpiewał, że "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym". Jak widać muzyk pamięta te słowa i chce się do nich dostosować, o czym opowiedział w jednym z ostatnich wywiadów dla magazynu "Pani":

Najbardziej w życiu bałem się tego, że stanę się karykaturą samego siebie. Widziałem przekroczoną miarę u paru artystów i nie chciałbym być w roli człowieka, któremu już nie pobrzmiewa wokal, który jest zmęczonym facetem, co widać, czuć i słychać.

Przeczytaj także

Pożegnanie Markowskiego z zespołem niekoniecznie oznacza zakończenie działalności Perfectu. Jak w wywiadzie zadeklarował wokalista, muzyk daje kolegom wolną rękę i nie ma zamiaru utrudniać im dalszego grania.

Nie odbieram zespołowi niczego. Po prostu odchodzę. Perfect zostaje, muzyka zespołu to kawał historii polskiego rocka, koledzy mają pomysły na siebie, nazwę, mogą zrobić z dorobkiem, co chcą.

Pożegnalne koncerty Grzegorza Markowskiego z Perfectem odbędą się 14 lutego 2020 w Warszawie, 9 maja w Krakowie, 23 maja w Gliwicach oraz 19 czerwca w Gdańsku.

Zobacz też: Nocny Kochanek ogłosił serię "gitarowych spotkań" z fanami 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.