Hey znów zagra z Piotrem Banachem

Maciej Koprowicz
06.07.2017 11:29
Hey znów zagra z Piotrem Banachem Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News

Piotr Banach, założyciel Hey i kompozytor jego najsłynniejszych utworów, znów zagra z grupą Kasi Nosowskiej. Muzyk pojawi się w składzie Hey na trasie koncertowej z okazji 25 lat zespołu.

Grupa Hey powstała w 1992 roku w Szczecinie. Jej inicjatorem i muzycznym liderem w pierwszym okresie działalności był właśnie Piotr Banach. Artysta skomponował wszystkie piosenki na debiutancki album formacji, „Fire” z 1993 roku, w tym „Teksańskiego” i „Moją i twoją nadzieję”, a także większość utworów z czterech kolejnych jej płyt. W latach 90. XX wieku Hey pod jego wodzą był najpopularniejszym rockowym wykonawcą w Polsce. Po nagraniu albumu „Hey” z 1999 roku Banach odszedł ze składu. W kolejnych latach prowadził wiele muzycznych projektów, na czele z reggae’owym Indios Bravos. Hey po rozstaniu z liderem poradził sobie świetnie, nagrał sześć płyt i do dziś należy do najważniejszych rodzimych zespołów rockowych.

Najwyraźniej jednak po wielu latach działalności muzycy obecnego składu Hey zatęsknili za dawnym liderem. Z okazji jubileuszu 25. urodzin zespołu znów połączą siły na scenie z Piotrem Banachem. Jego powrót obwieściła na profilu Hey na Facebooku wokalistka Kasia Nosowska.

Panie, Panowie, Dziewczyny, Chłopaki!

Choć trudnym, a dla niektórych niemożliwym do wyobrażenia jest fakt, że kiedyś byliśmy młodzi (w peselowskim sensie) - spróbujcie, nawet za cenę przeciążenia wyobraźni! ...Już?

Wracam któregoś dnia do domu, a mama mówi: "Dzwonił Piotrek Banach".

Potężnie zdziwiona - oddzwoniłam. Ze stacjonarnego na stacjonarny…

"Załóżmy zespół" - powiedział.

"Chwilę" później staliśmy wszyscy na scenie w Jarocinie jako HEY… Przerażeni. Z czterema piosenkami.

To było 25 lat temu.

Mamy przyjemność ogłosić, że do naszej jubileuszowej załogi dołącza po wielu latach nieobecności - Piotr Banach - założyciel!

Jubileuszowa trasa Fayrant Tour obejmie siedem przystanków.

  • 24.11.2017, Warszawa, Torwar
  • 25.11.2017, Szczecin, Azoty Arena
  • 26.11.2017, Wrocław, Hala Robita
  • 02.12.2017, Poznań, Hala Arena
  • 03.12.2017, Gdańsk/Sopot, Ergo Arena
  • 06.12.2017, Kraków, Tauron Arena
  • 08.12.2017, Katowice, Spodek.

Czekaliście na powrót oryginalnego składu Hey? Jak myślicie, czy na scenie wróci dawna magia i znów poczujemy klimat szalonych lat 90.?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.