Hunter znowu oskarżony o promowanie nazizmu. Prokuratura bada sprawę

24.10.2022 20:10
Zespół Hunter Fot. Leszek Kotarba/East News

Prokuratura przygląda się koncertowi Huntera, który nie spodobał się radnym Szczytna. Sprawę skomentował Drak.

Przypomnijmy, że w lipcu podczas XXX Jubileuszowych Dni i Nocy Szczytna wystąpił zespół Hunter. Nie wszystkim jednak spodobał się ten występ. Po wydarzeniu na sesji rada miasta 2 radne poruszyły temat wizerunku Arkadiusza Letkiewicza, który występował w stroju z faszystowskimi symbolami. Po kilku miesiącach znowu zrobiło się głośno o koncercie Huntera w Szczytnie. Na razie nie wiadomo, kto zgłosił sprawę do prokuratury.

Polecamy

Hunter znowu oskarżony o promowanie nazizmu. Prokuratura bada sprawę

Zespół Hunter opublikował na swoich social mediach zdjęcie artykułu z gazety "Tygodnik Szczytno", z którego wynika, że prokuratura z Olsztyna bada sprawę Huntera. Chodzi o występ zespołu w Szczytnie. 

Jak podaje Tygodnik, prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające z artykułu 256 § 1 k.k., który brzmi:

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W artykule możemy przeczytać, że śledczy zwrócili się do władz miasta o udostępnienie listy utworów, które na koncercie grał zespół. Lista piosenek trafiła do prokuratury. Zespół niejednokrotnie już komentował całą sprawę, o czym również wspomniano w artykule:

Twierdzą, że jest wręcz odwrotnie, że w swoich tekstach walczą z przemocą, nietolerancją, faszyzmem i nazizmem.

Drak z zespołu Hunter tak skomentował sprawę:

To uderzyło jak przysłowiowy piorun z jasnego nieba. A jesteśmy w trakcie naszej antywojennej (!) trasy „F*CK THE WAR Tour 2022”, fani jednoczą się z nami w tym proteście przeciwko wojnie i znieczulicy. I wszelkim „izmom”. To jak wielu ludzi wspiera krwawiącą, ale walczącą nadal o wolność Ukrainę okazując empatię i wielkie serca jest bardzo poruszające i dające olbrzymią nadzieję. A tu taki cios. To brzmi jak wstęp do współczesnej wersji „Procesu” Frantz’a Kafki… Po prostu brak nam słów.

Polecamy

Najbliższy koncert grupy Hunter odbędzie się 28 października w Zabrzu. 29 października zespół zagra w Krakowie, a dzień później pojawi się w Rzeszowie. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.