Hunterowi zabraknie prądu?

Magda Słomka
19.11.2014 13:39
Hunterowi zabraknie prądu? Fot. commons.wikimedia.org

Tak, ale tylko na chwilę! Jak dowiedziało się Antyradio.pl, zespół Hunter pracuje nad akustyczną płytą! Co na ten temat powiedział Paweł „Drak” Grzegorczyk?

Nastąpił przeciek, tak się czasem dzieje. A jak się dzieje, to ekipa Antyradio.pl wkracza do akcji! Zadzwoniliśmy do Draka, współzałożyciela, wokalisty i gitarzysty zespołu Hunter, by sprawdzić, czy plotki dotyczące akustycznego albumu są prawdziwe i wyciągnąć jeszcze więcej informacji.

Paweł Grzegorczyk potwierdził doniesienia, dodając, że wraz z zespołem planowali wydać taki krążek od kilku lat. Dopiero teraz udało się ustalić konkrety. Muzycy po zakończeniu listopadowej trasy koncertowej rozpoczną przygotowywanie akustycznych aranżacji. Terminu wydania, jak można się domyślać, jeszcze nie ma, jednak Drak ma nadzieję, że do połowy przyszłego roku uda się im zarejestrować materiał w całości.

Co znajdziemy na albumie?

Zespół chce uniknąć stereotypu, który polega na typowym przekładaniu utworów elektrycznych na akustyczne. Na płycie bowiem znajdziemy znane piosenki w nowych aranżacjach. Które kawałki usłyszymy na krążku i czym zespół zaskoczy fanów?

Co więcej, Drak przypuszcza, że może nastąpić sytuacja, w której na płycie w ogóle zabraknie ballad. Utwory, które wydawałyby się naturalne do umieszczenia na tego typu krążku, mogą całkowicie wypaść z tracklisty. Dlaczego? W ich aranżacjach nie zmieniłoby się zbyt wiele, a Hunter chce zaskakiwać swoich fanów. Nie będzie to klasyczne unplugged.

Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądać trasa koncertowa zespołu Hunter, która promowałaby nowy album. Jednak najprawdopodobniej muzycy będą prezentować utwory w nowej postaci w miejscach, w których nie grali do tej pory, ukazując się wyłącznie w akustycznej formie.

Dlaczego 2015 to wyjątkowa liczba?

Rok 2015 będzie szczególnym czasem dla zespołu Hunter. Grupa będzie obchodzić 30-lecie istnienia. Zagorzali fani ostrych brzmień nie muszą się martwić o to, czy kapela przypadkiem całkiem nie zrezygnuje z elektrycznego grania. W związku z rocznicą zespół planuje występy na kilku, a nawet kilkunastu festiwalach, na których z pewnością będą występować w klasycznym wydaniu.

Muzykom życzymy powodzenia, bo zapowiada się naprawdę ciekawie i nietypowo. Fanom natomiast wytrwałości, bo wygląda na to, że jest na co czekać!

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.