Iggy Pop i incydent z masłem orzechowym w dokumencie

Aleksandra Degórska
14.09.2016 12:32
|north Fot. kadr z wideo

Zobaczcie fragment dokumentu dotyczącego jednej z najbardziej ekspresywnych i teatralnych kapel w historii rocka.

Pomimo 69 lat na karku Iggy Pop nadal półnagi wywija na scenie wydzierając się do mikrofonu. Nadal też nagrywa i 18 marca 2016 roku światło dzienne ujrzała płyta „Post Pop Depression”, którą artysta nagrał wraz z Joshem Homme'em, z którego pochodzą takie numery jak chociażby „American Valhalla” i „Sunday”.

Iggy jako dziadek punk rocka wniósł wiele do muzyki i jest legendarną postacią, która nadal ma wiele do powiedzenia jako artysta. Nic zatem dziwnego, że chociażby pozuje nago jako model na zajęciach z rysunku.

Iggy Pop i the Stooges stali się również bohaterami nowego dokumentu Jima Jarmuscha pod tytułem „Gimme Danger”. Obraz miał swoją premierę podczas festiwalu filmowego w Toronto we wrześniu 2016 roku i 28 października 2016 zostanie wyświetlony w Nowym Jorku, zaś 4 listopada 2016 w Los Angeles. 

Zapowiadając ten obraz twórcy udostępnili fragment dokumentu, w którym pokazano incydent z masłem orzechowym podczas koncertu The Stooges w Cincinnati w 1970 roku. Iggy wyskoczył do publiczności, złapał słoik i...

Zresztą przekonajcie się na własne oczy:

Oczywiście podczas koncertów The Stooges wokalista wyrabiał cuda, Pop bowiem był świadomy tego, że reszta zespołu jest maksymalnie skupiona na swojej pracy:

Grupa zawsze była świadoma teatralności momentu i w ogóle się nie ruszała. W czasie 40 minut perkusista nie podnosił wzroku, a reszta zrobiła krok albo dwa.

Ówczesny basista Mike Watt tak natomiast wypowiedział się na temat szaleństwa Iggy'ego:

To w jaki sposób pracuje on na scenie przypomina ci o tym, że życie składa się z momentów, które są bardzo intensywne. Wiesz, w zasadzie czujesz się jak szybkie zamówienie, musisz spełnić wszystkie zachcianki: „Chcesz frytki?”, „Chcesz shake?” Dlatego też wychodzi on do tłumu.

W dokumencie oprócz wypowiedzi Popa czy Watta pojawią się również Ron i Scott Ashetonowie, gitarzysta James Williamson, saksofonista Steve Mackay, Kathy - siostra Ashetonów i menedżer Danny Fields.

Tymczasem zimą 2016 roku nakładem wydawnictwa Jacka White'a ukaże się książka „Total Chaos: The Story of the Stooges / As Told by Iggy Pop”. Pisarze Jeff Gold i Johan Kugelberg spędzili dwa dni z wokalistą i spisali jego opowieści. Fani pioniera punk rocka nie mają zatem powodów do narzekania.

Chcielibyście obejrzeć „Gimme Danger”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.