Incubus woła na premierę

Urszula Drabińska
06.02.2015 10:48
Incubus woła na premierę Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News

Zespół podzielił się pierwszym klipem od ponad roku. Zobaczcie wideo do „Absolution Calling” zapowiadające nowe wydawnictwo!

Teledysk nie jest skomplikowany – to po prostu wizualizacje ze słowami piosenki. Fani grupy Brandona Boyda, którzy na nowe nagrania czekają od 2011 roku, nie powinni być jednak zawiedzeni. Incubus powraca w dobrym stylu.

Pierwszy w piosence „Absolution Calling” był bas. Gitarzysta Mike Einziger opowiada o powstaniu tego utworu:

Brandon był na Bali, daleko stąd. Musiał ruszyć w tę podróż. Kiedy go nie było, my pracowaliśmy w studiu i wysyłaliśmy mu pomysły. Kawałek powstał, gdy improwizowaliśmy. „O, co to? To jest fajne”, a potem się rozwinął.

To pierwszy singiel z nowego krążka, lecz nie pierwsza jego odsłona. Piosenkę „Trust Fall” poznaliśmy wcześniej, w grudniu 2014 roku podczas jedynego koncertu Incubus w tamtym roku – na imprezie Almost Acoustic Christmas w Los Angeles w Kalifornii. Jednak oficjalna premiera tego utworu będzie miała miejsce dopiero 10 marca 2015 roku. Obie kompozycje dwa tygodnie później wydane zostaną na EP-ce „Trust Fall (Side A)”.

Dlaczego tylko minialbum?

Ostatni studyjny album zespołu – „If Not Now, When?” – miał premierę w lipcu 2011 roku. Teraz muzycy wypuszczą w świat tylko cztery nowe ścieżki. Muzycy nie mają pomysłu na nic nowego?

Nie, po prostu nie wydadzą długogrającej płyty. Zdecydowali się opublikować po sobie dwie EP-ki – kolejnej możemy spodziewać się już latem 2015 roku! Mike Einziger tłumaczy decyzję podzielenia longplaya na dwie części.

Robimy teraz zabawne rzeczy – piszemy piosenki, nagrywamy je i wypuszczamy, jak tylko skończymy. Nie wiemy, co się stanie. Chaos, który się z tym wiąże, sprawia dużo radości. Może zabrzmi to banalnie, ale do tej pory jako grupa po prostu tworzyliśmy muzykę, co wprawiało nas w stan ekscytacji. Mam nadzieję, że innych ludzi też.  Żyjemy w wieku informacji, możemy nagrywać i udostępniać je natychmiast.

Podkreśla przy tym, że nadchodzące minialbumy śmiało możemy traktować jako pełnoprawnych następców płyty „If Not Now, When?”.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.