Iron Maiden ponownie zagra w Polsce

Justyna Kierzkowska
24.10.2015 12:51
Iron Maiden ponownie zagra w Polsce Fot. Diena-Brengola/face to face/ East News

Grupa powróci do naszego kraju 3 lipca 2016 roku, żeby zaprezentować utwory z ostatnio wydanej płyty. Czego można się spodziewać na koncercie? 

Iron Maiden odwiedzi Polskę w ramach swojej światowej trasy „The Book Of Souls World Tour”, podczas której muzycy będą promowali najnowszy album. Gościem specjalnym będzie zespół The Raven Age. Koncert odbędzie się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Na następcę płyty „The Final Frontier” fani musieli czekać aż pięć lat. 16. studyjny krążek zespołu, „The Book Of Souls”, miał swoją premierę 4 września 2015 roku. To pierwszy dwupłytowy studyjny album Iron Maiden. Znalazło się na nim 11 kawałków, a całość trwa łącznie 92 minuty. 

Płyta była nagrywana pod koniec 2014 roku w Paryżu we współpracy z producentem Kevinem „Cavemanem” Shirleyem. Po raz pierwszy od 1984 roku i wydania krążka „Powerslave” na krążku znalazły się utwory napisane w całości przez Bruce’a Dickinsona.

Najnowsze wydawnictwo promuje singiel „Speed Of Light”. Zespół ujawnił też video, na którym opowiada, jak powstawał teledysk do tego numeru. Na albumie znalazł się również m.in. numer „Tears of a Clown” poświęcony zmarłemu aktorowi Robinowi Williamsowi.

Podczas premiery nowej płyty Bruce Dickinson podkreślił, że nie chce by był to ostatni krążek Ironów.

Mam naprawdę nadzieję, że nie będzie to ostatnia płyta. Miałem zbyt dużo zabawy przy robieniu tego albumu. Równie wiele będę miał na nadchodzącej trasie.

Na razie muzycy nie zdradzili dokładnie, czego będzie można spodziewać się na koncercie we Wrocławiu. Czekamy też na informację, kiedy do sprzedaży trafią bilety na to wielkie wydarzenie.

Wiadomo jednak, że Iron Maiden podróżuje Boeingiem 747-400 Jumbo Jet z nazwą grupy i wizerunkiem Eddiego, a pilotem jest kapitan Bruce Dickinson. Jest więc całkiem możliwe, że samolot zawita do Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Czekacie na koncert Iron Maiden?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.