Iron Maiden zapowiada pierwszy singiel z „The Book Of Souls”

Małgorzata Wierzejewska
23.06.2015 14:47
Iron Maiden zapowiada pierwszy singiel z „The Book Of Souls” Fot. Ironmaiden.com

 „The Book Of Souls” trafi na sklepowe półki 4 września 2015 roku. Sprawdźcie, który kawałek został oficjalnym singlem!

Znamy już datę premiery, tracklistę oraz okładkę najnowszego krążka Iron Maiden „The Book Of Souls”. Teraz wiemy, który kawałek oficjalnie będzie promował 16. studyjną płytę legendy heavy metalu. Jak podała wytwórnia Warner Music Norway, będzie to piosenka „Speed Of Light”. Iron Maiden wypuści singiel 14 sierpnia 2015 roku.

foto: Iron Maiden/ Facebook Fot. foto: Iron Maiden/ Facebook

Na krążku znajdzie się 11. nowych utworów. Nowa płyta Iron Maiden będzie trwać nieco ponad 1,5 godziny. O tym, jak powstawała nowa płyta opowiedział niedawno basista Iron Maiden, Steve Harris:

Tworzyliśmy ten album w inny sposób niż poprzednie. Wiele z tych utworów zostało napisanych w trakcie przebywania w studiu. Ćwiczyliśmy i nagrywaliśmy je od razu, w momencie kiedy były jeszcze świeże. (...) Jestem bardzo dumny z „The Book Of Souls”, wszyscy jesteśmy. Nie możemy się doczekać aż fani usłyszą ten krążek oraz tego, gdy wyruszymy z nim w trasę koncertową!

Z nowego krążka bardzo zadowolony jest także wokalista Iron Maiden, Bruce Dickinson:

Zaczęliśmy pracować nad ta płytą pod koniec lata 2014 roku. Nagrywaliśmy ją w Guillame Tell Studios w Paryżu. To to samo studio,  w którym powstał album „Brave New World”. Zostawiliśmy tam mnóstwo wspomnień. Fantastycznie było odkryć to, że ciągle czujemy te magiczne wibracje. każdy kawałek na tej płycie ma sens.

Iron Maiden ma teraz wysoko postawioną poprzeczkę. Dlaczego? Płyta „The Book Of Souls” to następczyni wydanego w 2010 roku albumu „The Final Frontier”. Krążek, jak do tej pory, jest najlepiej klasyfikowaną płytą w historii zespołu.

„The Final Frontier” znalazła się na pierwszych miejscach list przebojów w aż 28 krajach. Ostatni krążek Iron Maiden odniósł też wielki sukces za oceanem docierając na 4. miejsce notowania Billboard 200.

Czy „Speed Of Light” to Waszym zdaniem dobry wybór na pierwszy, oficjalny singiel?

Tracklista:

Dysk 1

 1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
 2. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
 3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
 4. The Red And The Black (Harris) 13:33
 5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
 6. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27

Dysk 2

 1. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13
 2. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
 3. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
 4. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
 5. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01
Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.