Jack White: Meg nie odbiera moich telefonów

Marcin Krzysztof Wodynski
27.05.2015 11:50
Jack White: Meg nie odbiera moich telefonów Fot. Frank Micelotta / PictureGroup / East News

Muzyk spotkał się z fanami, by odpowiedzieć na ich pytania. Dotyczyły one między innymi możliwości powrotu The White Stripes oraz koncertowej przerwy, którą zrobił sobie artysta. Nie wszystkie jego słowa zostały jednak właściwie zinterpretowane...

White, zapytany o powrót The White Stripes, podkreślił, że jest to od dawna zamknięty rozdział. Meg nie odbiera telefonu i nawet nie ma co liczyć na ich wspólny występ. White wątpi też, że zespół kiedykolwiek znajdzie się w Rock and Roll Hall of Fame.

Jest to jedna z informacji, które jego wytwórnia, Third Man Records, musiała później sprostować. Okazuje się, że między Jackiem i Meg White nie ma żadnego konfliktu. Kwestia odbierania telefonu nie ma znaczenia w ich relacji, zwłaszcza, że ignoruje połączenia od wszystkich. The White Stripes to zamknięty projekt muzyczny, ale znajomość między byłym małżeństwem ma się dobrze. 

Ona wcale nie musi odbierać telefonu. Jack na to nie narzeka. Najprawdopodobniej powiedział te słowa, by uciąć temat reaktywacji. Jack uwielbia Meg, którą jest niesamowitą perkusistą. Nikt nie potrafi tego, co robiła przy The White Stripes. Niestety te czasy się skończyły.

Czy to koniec koncertów Jacka White'a?

Fani zapytali muzyka także o to, czy będą jeszcze mieli okazję zobaczyć go na żywo. W połowie kwietnia 2015 roku White ogłosił, że robi sobie przerwę od koncertów, lecz nie powiedział na jak długo. Na pożegnanie wystąpił kilka razy w wersji akustycznej. W rozmowie z fanami White żalił się na trudy tras koncertowych.

Jest ciężko, ponieważ organizatorzy festiwali chcą kontrolować moje życie. Nie mogę się wycofać z niektórych występów, które mi planują. Bycie w trasie jest kosztowne. Ludzie myślą, że to dla muzyków współczesny sposób zarabiania pieniędzy, ale ciężko jest żyć w drodze. Nie ma przy tym znaczenia, jak wielkiego formatu jest się gwiazdą.

Wytwórnia uspokaja, że nie oznacza to, że Jack już nigdy nie pojedzie w trasę. Zapowiedziała też, że muzyk chciałby wprowadzić pewną zasadę odnośnie swoich koncertów. Zależy mu, by grać akustycznie tam, gdzie są miejsca siedzące oraz elektrycznie dla stojącej publiczności. Third Man Records zapewnia także, że zawsze daje on z siebie wszystko, nawet jeśli występuje na festiwalach, za którymi nie przepada.

Jack White pozostaje aktywny artystycznie. Jego wytwórnia zapowiedziała, że w przeciągu kilku dni muzyk zacznie pracować nad kolejnym albumem The Dead Weather. Płyta tej kapeli zapowiadana jest już od roku. Wytwórnia wspomina także, że White jest zaangażowany także w kilka innych projektów, ale nie podaje żadnych szczegółów, ponieważ nie chce zepsuć fanom niespodzianki.

Który zespół Jacka White'a lubicie najbardziej?

Marcin Krzysztof Wodynski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.