Jak naprawdę nazywa się ten muzyk? [QUIZ]

Maciej Koprowicz
11.09.2017 16:06
Jak naprawdę nazywa się ten muzyk? [QUIZ] Fot. Polaris/East News, RMV/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Ci muzycy tak bardzo zżyli się ze swoimi pseudonimami, że mało kto wie, jak nazywają się w rzeczywistości. Może nawet oni sami już nie pamiętają?

Przydomki, przezwiska, pseudonimy, ksywki - potrafią zakodować się w naszej pamięci znacznie silniej, niż prawdziwe personalia ich właścicieli. Na pewno znacie takie osoby, do których zwracacie się wyłącznie ksywą i dawno zapomnieliście, jak mają naprawdę na imię.

Nie inaczej jest w przypadku gwiazd muzyki. Niektórzy artyści nadają sobie pseudonimy, ponieważ z różnych powodów nie chcą występować pod prawdziwym nazwiskiem. Często jednak decydującą kwestią jest chwytliwość przezwiska – skoro ich ksywki są tak wdzięczne, że wszyscy się nimi do nich zwracają, to czemu mieliby podpisywać swoje dzieła inaczej?

Na pewno doskonale znacie te słynne postaci ze świata rocka. Ale czy wiecie, co tak naprawdę mają wpisane w dowodzie osobistym? Sprawdźcie w naszym quizie!

Jak naprawdę nazywa się ten muzyk?
Rozwiąż quiz

Gordon Matthew Sumner – czyje to prawdziwe nazwisko?

Jak naprawdę nazywa się ten muzyk?

Gordon Matthew Sumner – czyje to prawdziwe nazwisko?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.