Jak wygląda płyta „Battering Ram” zespołu Saxon?

Robert Skowronski
22.10.2015 17:59
Jak wygląda płyta „Battering Ram” zespołu Saxon? Fot. kadr z wideo

Ukazał się 21. studyjny krążek brytyjskiej formacji Saxon. Trafił on w ręce redakcji Antyradio.pl. Jak wydawnictwo prezentuje się w środku?

„Battering Ram”, jak na tytułowego tarana przystało, przedarł się przez nasze redakcyjne drzwi i wylądował na stole, na którym odpakowaliśmy ostatni album Brytyjczyków. Przyjrzeliśmy się z bliska wydaniu na CD oraz temu na 180-gramowej płycie winylowej.

Sprawdźcie, jak nowe dziecko Saxon prezentuje się w środku. Posłuchajcie, co o albumach mówi Michał Prokopowicz.

To tylko opakowanie, a co można usłyszeć na „Battering Ram”? Jak mówi wokalista Saxon tym razem na płycie znalazło się zdecydowanie mniej rock'n'rolla. Byford dodał również, że krążek zawiera kompozycje przypominające stylem takie utwory, jak „Princess of the Night” z albumu „Denim & Leather” z 1981 roku, czy te, które można znaleźć na albumie „Heavy Metal Thunder” z 2002 roku.

Album „Battering Ram” powstawał w studiu w Derbyshire od stycznia do marca 2015 roku. Płytę pomógł wyprodukować Andy Sneap, z którym muzycy współpracowali też podczas tworzenia poprzedniego albumu „Sacrifice”, który ujrzał światło dzienne w 2013 roku.

O tym jakie treści przemycił w nowych kawałkach Saxon powiedział Biff Byford:

Jeden utwór zatytułowany jest „The Devil’s Footprint”. Jest o czasach, kiedy się pojawiły te odciski – nie wiem, który to był rok, pewnie XVII wiek – wszędzie były odciski kopyt, wokół wszystkich domów. Ciągnęły się milami w śniegu. Napisałem o tym numer.

Na „Battering Ram” znalazło się się 10 utworów.

Tracklista:

  1. „Battering Ram”
  2. „The Devil's Footprint”
  3. „Queen Of Hearts”
  4. „Destroyer”
  5. „Hard And Fast”
  6. „Eye Of The Storm”
  7. „Stand Your Ground”
  8. „Top Of The World”
  9. „To The End”
  10. „Kingdom Of The Cross”

Czy „Battering Ram” grupy Saxon już znajduje się na Waszych półkach?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.