Jaki był prywatnie Freddie Mercury? Takiej odpowiedzi Briana Maya się nie spodziewaliście

16.12.2020 17:05
Freddie Mercury i Brian May z Queen Fot. Rex Features/East News

Brian May opowiedział, jaki był Freddie Mercury, gdy zszedł ze sceny. Niektórzy mogą być zaskoczeni.

Oglądając kogoś na scenie wydaje nam się, że tak samo zachowuje się w życiu prywatnym. Śmiało można powiedzieć, że Freddie Mercury był jednym z najlepszych frontmanów, który potrafił dosłownie "zaczarować" publikę. Koncerty Queen zawsze były niesamowitym widowiskiem. Okazuje się jednak, że prywatnie Freddie był zupełnie inny.

Polecamy

Jaki był prywatnie Freddie Mercury? Takiej odpowiedzi Briana Maya się nie spodziewaliście

Zapewne fani Queen wiedzą wszystko o Freddiem i nie zadziwią ich słowa Briana Maya na temat tego, jaki prywatnie był Freddie. Wiele jednak osób może się zdziwić dowiadując się, że wokalista po zejściu ze sceny zachowywał się zupełnie inaczej niż podczas koncertu. Brian May w wywiadzie dla Raised On Radio wyznał:

Był bardzo nieśmiały. (...) Oczywiście był bardzo ekscentryczny na scenie i to była w pewnym sensie jego kreacja sceniczna. Myślę, że stał się taki na scenie, bo był bardzo nieśmiałym chłopcem.

Chociaż Freddie był skromnym facetem, to na scenie zmieniał się nie do poznania:

Inspirował się takimi osobami, jak Cliff Richard oraz Jimi Hendrix i w pewnym sensie, wykreował swój wizerunek tak, jak tego chciał. Miał po prostu talent i dawał sobie radę wszędzie, nawet na takich dużych obiektach, jak stadion Wembley. Docierał do każdej osoby, w jakiś sposób utożsamiał się z nimi mówiąc: "Możesz być bogiem rocka, jak ja".

Nadal podczas koncertów Queen puszczane są fragmenty z koncertów z Freddie, gdy namawiał publiczność do powtarzania krótkich fraz muzycznych. Fani chętnie nadal śpiewają razem z Freddiem, chociaż legendarny wokalista odszedł 29 lat temu.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.