Jakie płyty kupiłby Nergal w sklepie muzycznym?

Aleksandra Degórska
17.01.2017 11:29
Jakie płyty kupiłby Nergal w sklepie muzycznym? Fot. kadr z wideo

Wokalista Behemotha ma słabość do albumów i chętnie sięgnąłby po wyjątkowe boxy swoich ulubionych twórców. O jakich muzykach jest mowa?

Nergal określa siebie jako muzycznego fetyszystę, bowiem jako fan docenia nie tylko samą muzykę, ale również projekt graficzny, zatem w swojej domowej dyskografii ma naprawdę dużo płyt CD oraz winyli.

Jakie jednak krążki najbardziej sobie ceni? Muzyk wybrał się do Amoeba w Hollywood, który jest jego ulubionym sklepem, by nieco poszaleć między regałami z winylami. Wokalista zwrócił uwagę na box Marka Lanegana. Nergal posiada w swojej kolekcji jedną płytę tego muzyka - „Whiskey for the Holy Ghost”.

„Blues Funeral” to pierwszy jego krążek, który usłyszałem i nawet nie wiedziałem, że grał w kapeli Screaming Trees, a potem w Queens of the Stone Age. Zakochałem się w jego muzyce, bardzo bluesowej i jednocześnie bardzo nowoczesnej i świeżej - tak powinien brzmieć współczesny blues.

Właśnie ten twórca spowodował, że Nergal postanowił przeżyć przygodę z bluesem za sprawą projektu Me And That Man, gdzie połączył siły z Johnem Porterem. 24 marca 2017 pojawi się płyta zatytułowana „Songs Of Love And Death”. W piątek 13-go 2017 roku muzycy udostępnili pierwszy utwór z tego wydawnictwa - numer „Cyrulik Jack”.

Oprócz Lanegana Nergal wymienił jako bluesowo-folkowe inspiracje również Johnny'ego Casha czy Muddy'ego Watersa. Choć Ci wykonawcy nie mają wiele wspólnego z metalem, to Nergal lubi tego typu klimaty.

Kolejnym boxem, po który sięgnął Nergal była kolekcja The Cult, którą otrzymał dawno temu od przyjaciela. Niestety pewien znajomy pożyczył te płyty i nigdy ich nie zwrócił.

To była jedna z niemetalowych kapel, czysty rock'n'roll, w który się wkręciłem na jakieś dwie dekady. Nawet nowy materiał The Cult jest super, wsłuchałem się w to. Uważam, że „Beyong Good and Evil” jest niedocenionym albumem, jest to jedna z ostatnich płyt z Mattem Sorumem na bębnach. Ten krążek jest niesamowity, chciałbym, żeby zespół grał na żywo więcej utworów z tego albumu. Po prostu kocham tę kapelę.

Nergal zerknął również w stronę Baby Metal, bowiem ktoś mu polecił tę kapelę, ale muzyk jednak nie chce kupować płyt tej kapeli.

Zobaczcie, co jeszcze na temat ulubionych albumów powiedział artysta:

A jakie Wy wybralibyście krążki w sklepie muzycznym?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.