James Hetfield wystąpił z córką na jednej scenie

Magda Słomka
18.05.2015 11:14
James Hetfield wystąpił z córką na jednej scenie Fot. kadr z wideo

Lider zespołu Metallica wraz z 16-letnią Cali wykonał akustyczną wersję utworu „Crazy for You” Adele. Jak wypadli?

James Hetfield wziął udział w charytatywnym koncercie „Acoustic-4-a-Cure”, który odbył się 15 maja 2015 roku w San Francisco. Dumny muzyk akompaniował śpiewającej córce na gitarze. Posłuchajcie, jak brzmieli!

Bycie ojcem nie jest łatwe

Wokalista Metalliki podkreślił wagę zbalansowania dwóch ról – rodzica i gwiazdy rocka. Dla muzyka najważniejsza jest rodzina. Ten wniosek nie nasunął się jednak od razu...

Kiedy skończyłem 50 lat, na mojej drodze pojawił się dziwny podział. Pomyślałem, że jestem tym rockmanem, który musi wyjść i błyszczeć. Musiałem pokazać fanom, że naprawdę mi na nich zależy, bardziej niż na czymkolwiek innym i zapomnieć o tych rozterkach, o swojej rodzinie.

Hetfield bardzo żałuje wielu swoich wyborów, szczególnie tych, przez które cierpieli jego bliscy.

Tylko dlatego, że moja rodzina rozpadła się gdy byłem mały, to nie znaczyło, że moi rodzice nie darzyli mnie bezwarunkową miłością. Wiem jednak, że istnieją rodzice, którzy walczą z miłością do swoich dzieci lub nie wiedzą, jak je kochać.

Artysta przyznał, że to wcale nie przychodzi łatwo...

Bycie rodzicem jest takie trudne! (...) Funkcjonowanie pośrodku tego wszystkiego jest ciężkie... Pokazywanie, że Ci zależy i bycie nienawidzonym jako rodzic. Nawet jeśli odwalasz świetną robotę, jesteś znienawidzony.

Jednym z pretekstów do zapomnienia o własnym ego i zapanowaniu nad uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, była właśnie rodzina.

Żona wyrzuciła mnie z domu i poszedłem na odwyk. Nie mogła uwierzyć w to, że go skończę.

Występu ciąg dalszy...

W trakcie koncertu „Acoustic-4-a-Cure” zorganizowanego przez fundację Sammy’ego Hagara na scenie wystąpili także Jerry Cantrell z Alice In Chains, Joe Satriani, Chad Smith z Red Hot Chilli Peppers, wokalistka 4 Non Blondes - Linda Perry i sam inicjator wydarzenia.

Posłuchajcie, jak James zagrał z Jerrym Cantrellem kawałek „(Don't Fear) The Reaper” Blue Öyster Cult!

Sprawdźcie też, jak ten sam duet wypadł w „Mamma Said” - utworze pochodzącym z krążka „Load” Metalliki wydanego w 1996 roku.

Czy według Was Cali Hetfield ma talent?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.