Jean-Michel Jarre wydał kontynuację legendarnej płyty "Equinoxe"

Aleksandra Degórska
21.11.2018 16:00
Jean-Michel Jarre wydał kontynuację legendarnej płyty "Equinoxe" Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News

Francuski muzyk postanowił nagrać album inspirowany postępem technologicznym. Jak prezentuje się "Equinoxe Infinity" Jeana-Michela Jarre'a?

Wydany 16 listopada 2018 "Equinoxe Infinity" to sequel do słynnego albumu "Equinoxe" Jean-Michela Jarre’a, który ukazał się dokładnie czterdzieści lat wcześniej, 16 listopada 1978 roku. Płyta "Equinoxe Infinity" zawiera 10 zupełnie nowych utworów, które inspirowane są relacją między ludzkością a nową technologią, zwłaszcza sztuczną inteligencją i zmianom, jakie zachodzą w nas w wyniku postępu technologicznego.

Jean-Michel Jarre wydał kontynuację płyty "Equinoxe"

Okładkę albumu, również nawiązującą do ikonicznej okładki oryginału, zaprojektował Filip Hodas. Filip Hodas stworzył dwie okładki - jedna pokazuje ludzkość w zgodzie z naturą i technologią, inna obrazuje strach i zniszczenie, które maszyny sieją we świecie.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Tak Jean-Michel Jarre wypowiedział się na temat okładki:

W czasach, gdy winyl wraca na dobre, okładka ponownie zyskuje na znaczeniu i uwadze. Okładka "Equinoxe" zawsze była jedną z mych ulubionych. Czy te dziwne postaci nas obserwują? Patrzą w przestrzeń kosmiczną? Obserwują maszyny, czy zjawiska naturalne? Nie wiemy tego. Nie są straszne, ale są dziwne i tajemnicze. Wykorzystaliśmy ponownie motyw oryginalnego "Watchmena" na okładce, aby kontynuować tę historię.

Album zostanie wydany w następujących formatach CD (w dwóch wersjach z różnymi okładkami), LP, a także specjalnym boksie zawierającym albumy "Equinoxe" i "Equinoxe Infinity" na CD, dwa 180g winyle, kartę do pobrania płyty oraz plakaty.

Jean-Michela Jarre "Equinoxe Infinity": tracklista

  1. The Watchers (Movement 1)
  2. Flying Totems (Movement 2)
  3. Robots don't cry (Movement 3)
  4. All that you leave behind (Movement 4)
  5. If the wind could speak (Movement 5)
  6. Infinity (Movement 6)
  7. Machines are learning (Movement 7)
  8. The Opening (Movement 8)
  9. Don’t look back (Movement 9)
  10. Equinoxe Infinity (Movement 10)
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.