Jean-Michel Jarre wydał kontynuację legendarnej płyty "Equinoxe"

Francuski muzyk postanowił nagrać album inspirowany postępem technologicznym. Jak prezentuje się "Equinoxe Infinity" Jeana-Michela Jarre'a?
Wydany 16 listopada 2018 "Equinoxe Infinity" to sequel do słynnego albumu "Equinoxe" Jean-Michela Jarre’a, który ukazał się dokładnie czterdzieści lat wcześniej, 16 listopada 1978 roku. Płyta "Equinoxe Infinity" zawiera 10 zupełnie nowych utworów, które inspirowane są relacją między ludzkością a nową technologią, zwłaszcza sztuczną inteligencją i zmianom, jakie zachodzą w nas w wyniku postępu technologicznego.
Jean-Michel Jarre wydał kontynuację płyty "Equinoxe"
Okładkę albumu, również nawiązującą do ikonicznej okładki oryginału, zaprojektował Filip Hodas. Filip Hodas stworzył dwie okładki - jedna pokazuje ludzkość w zgodzie z naturą i technologią, inna obrazuje strach i zniszczenie, które maszyny sieją we świecie.
Tak Jean-Michel Jarre wypowiedział się na temat okładki:
W czasach, gdy winyl wraca na dobre, okładka ponownie zyskuje na znaczeniu i uwadze. Okładka "Equinoxe" zawsze była jedną z mych ulubionych. Czy te dziwne postaci nas obserwują? Patrzą w przestrzeń kosmiczną? Obserwują maszyny, czy zjawiska naturalne? Nie wiemy tego. Nie są straszne, ale są dziwne i tajemnicze. Wykorzystaliśmy ponownie motyw oryginalnego "Watchmena" na okładce, aby kontynuować tę historię.
Album zostanie wydany w następujących formatach CD (w dwóch wersjach z różnymi okładkami), LP, a także specjalnym boksie zawierającym albumy "Equinoxe" i "Equinoxe Infinity" na CD, dwa 180g winyle, kartę do pobrania płyty oraz plakaty.
Jean-Michela Jarre "Equinoxe Infinity": tracklista
- The Watchers (Movement 1)
- Flying Totems (Movement 2)
- Robots don't cry (Movement 3)
- All that you leave behind (Movement 4)
- If the wind could speak (Movement 5)
- Infinity (Movement 6)
- Machines are learning (Movement 7)
- The Opening (Movement 8)
- Don’t look back (Movement 9)
- Equinoxe Infinity (Movement 10)
Oceń artykuł