Jerzy Owsiak zrezygnował z kierowania Fundacją WOŚP

Michał Tomaszkiewicz
14.01.2019 16:25
Jerzy Owsiak zrezygnował z kierowania Fundacją WOŚP Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

„Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP” – poinformował Jerzy Owsiak na konferencji prasowej zwołanej po śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska ugodzonego nożem na scenie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Świętowanie niewiarygodnego sukcesu, jaki odniosła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w swojej całej historii zebrała już ponad miliard złotych na zakup sprzętów do szpitala, zostało przerwane przez tragiczne wydarzenia, do jakich doszło w Gdańsku.

Podczas zwyczajowego „Światełka do nieba” do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podszedł mężczyzna, który zadał mu trzy ciosy nożem. Rannego natychmiast zabrano do szpitala, w którym przeszedł skomplikowaną operację. Mimo starań lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

Jerzy Owsiak jeszcze przed oficjalnym wystąpieniem podzielił się z dziennikarzami swoimi odczuciami:

Ta nienawiść, która jest w ludziach, w sposób ekstremalny eksplodowała. Trudno winić tutaj organizatorów. To się zdarzyło na przepięknej, pokojowej, bliskiej sercom wielu Polaków imprezie. Charakter koncertu w Gdańsku był taki, ze każdy mógł wejść i uchronić się przed człowiekiem, który ma takie intencje, jest piekielnie trudne.

Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa Fundacji WOŚP

Jerzy Owsiak oficjalnie zrezygnował z szefowania Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy:

To tragiczna sytuacja związana z WOŚP i taka już pozostanie. Życie zostało stracone podczas najpiękniejszego dnia, jakim jest finał. Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP.

Owsiak zapewnił przy tym, że nie rezygnuje z pracy w Fundacji WOŚP i będzie się dalej w niej udzielał.

Więcej o decyzji Jurka Owsiaka będzie można usłyszeć na antenie Antyradia już o godz. 20. – audycji można będzie posłuchać online.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.