Jest decyzja sądu ws. oskarżenia Nirvany przez dziecko z "Nevermind"

04.01.2022 13:17
Nirvana "Nevermind" Fot. shutterstock.com

Spencer Elden zarzucił Nirvanie wykorzystanie seksualne. Czy okładka "Nevermind" będzie musiała być zmieniona?

Ta sprawa oburzyła wielu fanów Nirvany. Spencer Elden, który 30 lat temu pojawił się na okładce "Nevermind" postanowił pozwać zespół. Mężczyzna twierdzi, że zespół dopuścił się wykorzystania seksualnego, a nagie zdjęcie na okładce zakłóciło jego normalny rozwój wywołując zaburzenia emocjonalne. Nirvana odrzuciła zarzuty podkreślając, że przez wiele lat Spencer Elden czerpał korzyści z bycia "dzieckiem Nirvany". Co więcej, sprawy związane z pornografią dziecięcą przedawniają się po upływie 10 lat. W końcu poznaliśmy decyzję sądu w tej sprawie.

Polecamy

Jest decyzja sądu ws. oskarżenia Nirvany przez dziecko z "Nevermind"

Czy Nirvana będzie musiała zmienić swoją kultową okładkę? Jak podaje BBC, sędzia oddalił pozew Spencera Eldena... i to byłoby na tyle. Prawnicy Eldena musieli do 30 grudnia odpowiedzieć na wniosek Nirvany o oddalenie, ale nie wyrobili się w terminie.

Sprawa nie będzie rozpatrywana w sądzie, zatem dziecko z "Nevermind" nie może liczyć na odszkodowanie, a w pozwie Elden podał ogromne sumy. Mężczyzna chciał 150 tysięcy odszkodowania od każdej oskarżonej strony - a było ich aż 17 oraz zaprzestania wykorzystywania zdjęcia z "Nevermind". W 1991 roku rodzicom dziecka zapłacono 200 dolarów za 15-sekundowe zanurzenie w basenie.

Polecamy

Na koniec dorzucimy jeszcze jedną, dobrą wiadomość - z okazji 30-lecia albumu 12 listopada w sklepach i serwisach cyfrowych pojawiła się wyjątkowa reedycja ''Nevermind''. Łącznie to 94 utwory audio i wideo, w tym 70 wcześniej niewydanych.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.