Jonathan Davis nie był zadowolony z ostatniego albumu Korna

08.08.2019 14:52
Jonathan Davis |undefined Fot. . kadr z wideo YouTube: In Conversation With JONATHAN DAVIS of KORN

W audycji "Trunk Nation" członkowie zespołu Korn przyznali, że "The Serenity of Suffering" nie przypadł Jonathanowi Davisowi do gustu.

6 sierpnia 2019 roku Brian "Head" Welch i Jonathan Davis byli gośćmi audycji radiowej Eddiego Trunka. Muzycy opowiadali o najnowszej płycie Korna "The Nothing", a także o procesie twórczym, który towarzyszył członkom zespołu. Okazało się również, że nie wszystkie kompozycje, które pojawiły się na ostatniej płycie, przypadły do gustu Jonathanowi Davisowi.

Jonathan Davis nie był zadowolony z ostatniego albumu Korna

W trakcie rozmowy Welch został poproszony o opisanie procesu pisania piosenek na album "The Nothing". Okazało się, że dla muzyka najlepszym sposobem jest spotkanie się z ekipą i jamowanie. Gitarzysta dodał również, że był bardzo dumny z ostatniego wydawnictwa. Ono jednak nie przypadło do gustu Jonathanowi. Wokalista Korna chciał, żeby piosenki przypominały twórczość Pantery. Head tak to wspomina: 

Byłem bardzo dumny z ostatniego albumu i wszyscy go pokochaliśmy, ale myślę, że niektóre piosenki nie przypadły do gustu Jonathanowi. Bardzo chcieliśmy, żeby je polubił [...], chciał je polubić, ale nie był w stanie. Wysyłaliśmy mu nagrania, ale on dawał nam tylko wskazówki: "Dlaczego nie zrobicie tego?", "spróbujcie zrobić to w ten sposób". W końcu rzucaliśmy mu pytania: "Co powinniśmy dzisiaj zrobić?". On wtedy mówił "Pantera. Pomyślcie o tym, że ma być ciężko. Zróbcie coś w tym stylu" [...]

Przeczytaj także

Jonathan Davis dodał:

Kocham to co robimy, poważnie [...] Jednak ostatnim razem myślałem: "Okej...". Czułem się z tym źle, bo oni włożyli w to tyle pracy i serca... Nie chciałem być tym złym, który powiedziałby: "Nie, nie zaśpiewam tego". Postanowiłem zrobić wszystko, co mogłem. Jeśli chodzi o najnowszy album to każda piosenka brzmi świetnie. 

"The Nothing" będzie już trzynastą płytą zespołu Korn. Premiera krążka odbędzie się 13 września 2019 roku. Dyskografię kapeli zamyka "The Serenity of Suffering", który został wydany w 2016 roku.

Zobacz także: Gitarzysta Korna opuści zespół na trasie z Alice in Chains. Grupa znalazła już zastępstwo

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.