Jonathan Davis z Korn: Istnieje dużo złej muzyki nu metalowej

Joanna Chojnacka
01.07.2019 14:20
Jonathan Davis|undefined Fot. Krzysztof Szymczak/Polska Press/East News

W jednym z ostatnich wywiadów Jonathan Davis zdradził, co myśli o współczesnym nu metalu. Nie ma o gatunku zbyt dobrego zdania.

Wokalista grupy Korn, Jonathan Davis, udzielił ostatnio wywiadu dla magazynu "Kerrang!". Muzyk opowiedział o tym, co myśli o szufladkowaniu zespołów i ograniczaniu muzyków gatunkami. Wypowiedział się także o kondycji współczesnego nu metalu oraz zdradził, jaka muzyka go aktualnie inspiruje.

Korn: Jonathan Davis o muzyce nu metalowej

Dziennikarz "Kerrang!" spytał Davisa, czy obraża się, kiedy ktoś nazywa Korn zespołem nu metalowym. Grupa przeszła długą muzyczną drogę, stąd pytanie, czy zamykanie jej w jednym gatunku nie denerwuje muzyków.

Kiedyś mnie to denerwowało, ale dzisiaj już zupełnie mnie nie obchodzi. Przysięgam. Nazywajcie nas jak chcecie, nic mnie to k*rwa nie obchodzi.Na początku, w okolicach 93-94 roku nie byliśmy uznawani ze zespół metalowy. Metalem było Iron Maiden, Judas Priest. Mimo to wrzucano nas z nimi do jednego worka. Graliśmy z Pennywise i No Doubt. Metalowa społeczność nas przygarnęła, a my robiliśmy swoje.Potem pojawiły się kapele, które zaczęły naśladować taki styl i kiedy było nas już więcej, nazwano ten gatunek nu metalem. Tak się stało i już. Ale kogo to obchodzi? Nas już nie.
Przeczytaj także

Z rozmowy wniknęło, że nu metal nie cieszy się najlepszą opinią. Dziennikarz "Kerrang!" zapytał lidera Korn, dlaczego tak się stało.

W tym gatunku pojawiło się po prostu dużo złej muzyki. Było kilka świetnych formacji, ale były też takie, które naprawdę są bardzo złe.

Zapytany o muzykę, która go aktualnie inspiruje, powiedział:

Muzycznie nic mnie szczególnie nie inspiruje, przynajmniej jeśli chodzi o rocka. Wydaje mi się, że wszystkie te nowe zespoły brzmią dokładnie tak samo. Ta sama formuła, te same dźwięki. Czuję się jakbym słuchał jednej piosenki, którą wykonują różni ludzie. Czekam, aż coś przyciągnie moją uwagę.

Zobacz też: Korn zapowiedział nowy album i opublikował singiel "You’ll Never Find Me" 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.