Kaczyński założył Depeche Mode? Tak sugeruje zdjęcie odnalezione przez fanów

Aleksandra Degórska
09.08.2018 16:22
Depeche Mode|undefined Fot. EAST NEWS

Fani Depeche Mode są bardzo spostrzegawczy!

Brytyjskie trio ma bardzo wiernych fanów, którzy tworzą ciekawą subkulturę. Na koncertach wielbiciele grupy pojawiają się w czarnych ciuchach nawiązujących do stylu ubioru Depeche Mode w latach 80., znają teksty i tańczą do upadłego udając kocie ruchy Dave'a Gahana.

Wśród depeszowców nie brakuje internetowych heheszków, którzy chętnie tworzą memy związane z Depeche Mode. Najczęściej fani śmieją się z klawiszowca Andy'ego Fletchera, który muzycznie wniósł niewiele do grupy i, jak twierdzą niektórzy depeszowcy, gra tylko jednym palcem na syntezatorze.

Czy Kaczyński założył Depeche Mode?

W Polsce pojawiła się jakiś czas temu teoria spiskowa związana z Davem Gahanem i Jarosławem Kaczyńskim. Co panowie mają wspólnego? Otóż ktoś się doszukał, że polityk w młodości przypominał mocno wokalistę Depeche Mode.

foto: hopaj.pl Fot. foto: hopaj.pl

A teraz porównajcie sobie z przykładowym zdjęciem młodego wokalisty Depeche Mode. Prawda, że widać podobieństwo?

foto: East News Fot. foto: East News

Prawda jest jednak taka, że koledzy ze szkoły, Andy Fletcher i Vince Clarke, założyli w 1977 roku kapelę, zaś w 1980 Clarke, Fletcher oraz Martin Gore stworzyli grupę Composition of Sound. Jeszcze w tym samym roku do formacji dołączył Dave Gahan i tak narodził się zespół Depeche Mode - nazwa nawiązywała do francuskiego, modowego magazynu.

Obecnie zespół ma już na swoim koncie 14. krążków, przy czym ostatni „Spirit” ukazał się w 2017 roku. Ostatni  koncert Depeche Mode w Polsce odbył się 5 lipca 2018 w ramach Open'er Festival 2018.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.