Katatonia zawiesza działalność, koncert na Castle Party odwołany

Maciej Koprowicz
18.12.2017 10:23
Katatonia zawiesza działalność, koncert na Castle Party odwołany Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Szwedzki zespół odwołał większość koncertów zaplanowanych na 2018 rok w Europie, w tym występ na festiwalu w Bolkowie.

Pochodząca ze Sztokholmu Katatonia to jeden z najważniejszych zespołów w historii doom metalu. Jej muzyka zawiera także wpływy metalu gotyckiego, death i prog metalu. Takie albumy zespołu, jak „Discouraged Ones”, „Last Fair Deal Gone Down” czy „Viva Emptiness” to już klasyka ciężkiego grania w mrocznym klimacie. Zespół nagrał 10 albumów studyjnych. Ostatni jak dotąd, „The Fall Of Hearts”ukazał się w 2016 roku.

W 2018 roku Katatonia planowała dużą trasę po całej Europie. Zdecydowała się jednak odwołać większość przyszłorocznych koncertów, w tym występ na festiwalu Castle Party w Bolkowie, który odbędzie się w dniach 12-16 lipca 2018. Co więcej, muzycy ogłosili czasowe zawieszenie działalności grupy. Być może wpływ na tę decyzję miały jakieś problemy zdrowotne jej członków. W oświadczeniu na Facebooku czytamy:

Po naszych przełożonych koncertach w krajach bałtyckich i Rosji w lutym i marcu, z powodu ostatnich spraw i urazów zakończy się cykl naszej trasy „The Fall Of Hearts”. Po wielu dyskusjach zdecydowaliśmy, że Katatonia przejdzie w krótki stan zawieszenia.

Potrzebujemy trochę czasu, by ocenić, co przyszłość może przynieść zespołowi. Niestety, to wpłynie na koncerty w Norwegii, Danii, Hiszpanii i Polsce. Bardzo przepraszamy za niedogodności, które z tego wynikają.

Organizatorzy Castle Party 2018 w najbliższym czasie mają ogłosić, kto zastąpi Katatonię w lineupie festiwalu. Wśród ogłoszonych już wykonawców imprezy są m.in. Samael, Project Pitchfork, Theatre Of Hate, Faun, The Beauty Of Gemina i Agonoize.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.