Kazik Staszewski śpiewa Leonarda Cohena! Posłuchajcie "Prawie tak jak blues"

27.10.2021 10:30
Kazik Staszewski Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kazik Staszewski zaangażował się w projekt Kwartetu ProForma, który już niedługo wyda płytę z polskimi coverami Leonarda Cohena.

Kwartet ProForma i Kazik Staszewski podzielili się pierwszym singlem zapowiadającym nowy album z coverami Leonarda Cohena. Muzycy zaprezentowali utwór "Almost like the Blues", który w polskiej wersji brzmi "Prawie tak jak blues". Jak Kazik brzmi w repertuarze Leonarda Cohena?

Polecamy

Kazik Staszewski śpiewa Leonarda Cohena! Posłuchajcie "Prawie tak jak blues"

Singiel "Prawie tak jak blues" to zapowiedź albumu, który ukaże się 5 listopada. Na płycie znajdziemy aż 10 coverów Leonarda Cohena po polsku - tłumaczeniami zajął się Daniel Wyszogrodzki. Posłuchajcie, jak brzmi pierwszy singiel zapowiadający to wydawnictwo "Prawie tak jak blues":

Materiał na tę płytę powstał jeszcze w 2018 roku, ale wytwórnia, która zainwestowała w album wycofała się z projektu. Zespół postanowił wykupić ten materiał i w tym celu uruchomił specjalną zbiórkę na odpalprojekt.pl. Muzycy chcieli zebrać 30 tysięcy złotych i okazało się, że udało im się zdobyć nawet większe fundusze od swoich fanów. W akcję zaangażowało się 200 fanów, którzy łącznie wpłacili ponad 44 tysiące złotych.

Polecamy

Album Kwartetu Proforma ukaże się 5 listopada 2021, a już 29 października usłyszymy kolejny singiel "Mój tajemny świat", w którym tym razem udzielił się Roman Kostrzewski.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.