Kiedy ukaże się 7. studyjny album Coldplay?

Aleksandra Degórska
02.11.2015 11:12
|north Fot. REPORTER/East News

Zespół ma w 2015 roku wydać nowy album, a fani spekulują, że nastąpi to już wkrótce. Co jest powodem tych plotek?

Wielbiciele zespołu z niecierpliwością oczekują nowego wydawnictwa kapeli. Dyskusja zawrzała na nowo, gdy jeden z fanów udostępnił zdjęcie plakatu w londyńskim metrze twierdząc, że ma to związek z Coldplay. Afisz zawiera charakterystyczne logo oraz napis 4 grudnia, który może być datą premiery krążka:

Znalazłem pierwszy plakat „A Head Full Of Dreams” na stacji Waterloo w Londynie. Parę minut temu spotkałem w piekarni Matta, który potwierdził, że afisz pochodzi od Coldplay!

Fani zespołu uważają, że plakat może przedstawiać okładkę nowego 7. albumu zespołu, który będzie nosić tytuł „A Head Full Of Dreams” i stanie się następcą krążka „Ghost Stories” z 2014 roku. Podstawą do tego osądu jest zdjęcie wokalisty Chrisa Martina w czasie Global Citizen Festival, podczas którego miał na sobie koszulkę z tym samym motywem co na tajemniczym afiszu:

W czasie tego festiwalu, który miał miejsce 26 września 2015 roku w Nowym Jorku, kapela wykonała nowy utwór „Amazing Day”, który ma znaleźć się na nadchodzącym krążku kapeli.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ten kawałek:

Po wydaniu nowego albumu zespół zamierza wybrać się w dwuletnią trasę koncertową. Płyta „A Head Full Of Dreams” ma brzmieć zupełnie inaczej, niż wcześniejszy krążek i jest to zamknięcie pewnego etapu w twórczości zespołu. Ostatnio Chris Martin również zaskoczył swoich fanów grając mini koncert w Summerhouse Cafe w New Delhi. Kapela lubi robić niespodzianki.

Wyczekujecie nowej płyty od Coldplay?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.