Kirk Hammett na jednej scenie z Meshuggah!

Magda Słomka
14.04.2015 16:09
Kirk Hammett na jednej scenie z Meshuggah! Fot. Retna / Photoshot / REPORTER / East News, NSI Agency / Demotix / REPORTER / East News

Gitarzysta zespołu Metallica pojawił się na scenie podczas występu Meshuggah i zagrał solówkę w kawałku „Bleed”. Jak mu poszło?

Meshuggah wystąpiła 12 kwietnia 2015 roku na drugiej edycji kalifornijskiego festiwalu w klimacie grozy i horroru, Fear FestEvil. Publiczność czekała niespodzianka – gościem specjalnym na koncercie był Kirk Hammett, który pełni rolę kuratora imprezy. Posłuchajcie „Bleed” w wyjątkowej wersji!

Hammett już w 2002 nie krył się z zachwytem dla twórczości Meshuggah.

Meshuggah jest genialnym zespołem. Wiele skrajnych i ekstremalnych rzeczy nie ma dla mnie większego sensu, ale od kiedy usłyszałem tę kapelę, mam dla niej wiele szacunku. Tego typu brzmienie nie jest czymś, czego słucham na co dzień, ale to bardzo interesujące. Nie istnieje zbyt wiele metalowych materiałów, które byłyby aż tak porywające.

Gitarzysta przyznał także, że to coś zupełnie innego, niż do tej pory udało mu się usłyszeć.

Fear FestEvil, czyli festiwal grozy

Skąd w głowie muzyka wzięła się cała idea „imprezy strachu”?

To mój prezent dla wszystkich maniaków horrorów podobnych do mnie. Festiwal został zorganizowany z wielką miłością do tych wszystkich postaci i filmów, które towarzyszyły mi od dzieciństwa, aż po dorosłość.
festfestevil2015new_638

Sądzicie, że Kirk Hammett spisał się w „Bleed”?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.