Kolejny rockowy zespół z miliardem wyświetleń klipu na YouTube. O kogo chodzi?

18.06.2020 09:27
Kolejny rockowy zespół z miliardem wyświetleń klipu na YouTube. O kogo chodzi? Fot. shutterstock.com/zdjęcie poglądowe

Kolejny utwór rockowy dołączył do prestiżowej listy rockowych wideoklipów z ponad miliardem wyświetleń na YouTubie - tych jest zaledwie 12. 

Niemalże dokładnie w 7. rocznicę debiutu, barierę miliarda wyświetleń przebił klip do "Do I Wanna Know?" autorstwa Arctic Monkeys. Gratulujemy tego wyniku. Singiel promował album "AM" z 2013 roku, który sprawił, że zespół zaczął grać ogromne stadionowe koncerty i został jedną z najpopularniejszych grup rockowych w historii.

Klip Arctic Monkeys z ponad miliardem wyświetleń na YouTubie

Wśród innych rockowych grup, które doczekały się ponad miliarda wyświetleń pod swoim wideo znajdziemy m.in. Imagine Dragons z kawałkiem "Radioactive", Guns N' Roses z "November Rain", a także System of a Down z "Chop Suey!". 

Przeczytaj także

Wideo do "Do I Wanna Know?" zostało wyreżyserowane przez Davida Wilsona, a jego animatorem był Blinkink. W wideo zastosowano dużo wizualizacji związanych z falami dźwiękowymi, co oczywiście nawiązywało do okładki albumu "AM". Wideo zadebiutowało dokładnie 7 lat temu, czyli 18 czerwca 2013 roku (chociaż barierę miliarda wyświetleń przebiło już 17 czerwca).

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.