Koncert Marduk w Rzeszowie jednak odwołany. „Siła nacisków politycznych okazała się zbyt duża”

Aleksandra Degórska
02.05.2018 16:58
Koncert Marduk w Rzeszowie jednak odwołany. „Siła nacisków politycznych okazała się zbyt duża” Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Organizator poinformował w dniu koncertu, że występ Marduk nie dojdzie do skutku.

Koncert Marduk w rzeszowskim Life House został zaplanowany na 2 maja 2018. Jest to jeden z najsłynniejszych zespołów szwedzkiej sceny blackmetalowej i ich nawiązywanie do symboli kojarzonych z satanizmem spowodowało pewne kontrowersje.

Radnym Prawa i Sprawiedliwości nie spodobał się plakat promujący koncerty Marduka w Poznaniu i Rzeszowie, na którym znalazło się logo zespołu z szóstkami i krzyżem. Radni postanowili zaapelować do szefostwa klubu w Rzeszowie o odwołanie imprezy.

Menedżer klubu Life House, Dorian Pik komentując sprawę dla Antyradio.pl 20 kwietnia 2018 stwierdził, że to nieporozumienie i koncert się odbędzie. Jednak w dniu występu okazało się, że tak się nie stanie.

Koncert Marduk w Rzeszowie odwołany

Sytuacja jest o tyle absurdalna, że dzień przed koncertem ktoś ukradł wodomierz i kawałek rury w klubie, zaś w dniu koncertu Sanepid postanowił tymczasowo zamknąć klub. Przeczytajcie całe oświadczenie:

Organizator zapewnił, że wszystkie osoby, które zakupiły bilety dostaną zwrot pieniędzy.

Kontrowersje wokół Marduk

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, gdy muzycy Marduk wywołali głośną dyskusję. Według szwedzkich mediów dwóch członków zespołu zakupiło online w 2016 roku produkty w Nordyckim Ruchu Oporu - neonazistowskiej organizacji i partii w Szwecji. Zarzut dotyczy perkusisty Fredrika Widigsa i wokalisty Daniela „Mortuusa” Rostéa. Muzycy wszystkiemu zaprzeczyli.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.