Koncert Talking Heads z 1980 cały w sieci

Urszula Drabińska
16.01.2015 13:09
Koncert Talking Heads z 1980 cały w sieci Fot. Polaris / East News

„Psycho Killer”, „Warning Sign”, „Cities” i 11 piosenek z pierwszych czterech płyt. Oto gadające głowy w najlepszej formie!

W 1980 roku zespół Talking Heads był u szczytu sławy. W październiku wydał czwarty studyjny album, „Remain in Light”, uważany przez wielu za najlepszy w ich karierze.

Niecały miesiąc później muzycy wystąpili w Capitol Theatre w Passaic w stanie New Jersey. Zanim jednak przeszli do najświeższych nagrań, zaprezentowali przebój z debiutanckiej płyty z 1977 roku, „Psycho Killer” oraz kilka znanych wszystkich kawałków z drugiego („Warning Sign”, „Stay Hungry) i trzeciego albumu („Cities”, „I Zimbra”). Tak rozgrzana publiczność gotowa była na nowości.

Po latach ktoś w archiwach odnalazł cały występ, z wszystkimi 14 utworami. Nagranie co prawda nie może się równać wydanemu w 1984 roku filmowi „Stop Making Sense” z innego koncertu, ale jakość obrazu i dźwięku powyższego wideo – jak na tamte czasy – i tak jest niezła.

Kto wie, czy przypadkiem początkowo właśnie nie ten wcześniejszy występ miał ukazać się jako film. W końcu do jego rejestracji zaangażowano niemałą ekipę operatorów.

Setlista:

 1. Psycho Killer
 2. Warning Sign
 3. Stay Hungry
 4. Cities
 5. I Zimbra
 6. Drugs
 7. Once In A Lifetime
 8. Animals
 9. Houses In Motion
 10. Born Under Punches (The Heat Goes On)
 11. Crosseyed And Painless
 12. Life During Wartime
  Bisy:
 13. Take Me To The River
 14. The Great Curve
Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.