Koncerty 28. Finału WOŚP przeniesione spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

22.10.2019 12:48
WOŚP 2019|undefined Fot. Piotr Molecki/East News

Główna scena finałów WOŚP w Warszawie od lat mieściła się na placu Defilad. W przyszłym roku będzie musiała zostać przeniesiona.

Przez lata Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie odbywały się na Placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki. Niestety w tym roku trwa tam budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej, a wydarzenia takie jak chociażby koncerty z okazji akcji zostały przeniesione.

28. Finał WOŚP: Koncerty nie odbędą się pod PKiN w Warszawie

Fundacja WOŚP w porozumieniu z władzami miasta Warszawy zdecydowała, że telewizyjne studio Orkiestry, skąd co roku prowadzona jest całodzienna transmisja z przebiegu akcji, zostanie postawione na Placu Teatralny obok Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Również stąd wystartuje tradycyjny warszawski Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą".

Przeczytaj także

Z kolei główna scena Finału WOŚP, gdzie zobaczymy gwiazdy wspierające Fundację, pojawi się na Placu Bankowym. To tam odbędzie się główny koncert 28. Finału największej akcji charytatywnej w Polsce. Organizatorzy imprezy zadbali, żeby obie lokalizacje były od siebie jak najmniej oddalone, dzieli je około 500 metrów.

Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP zapewnił, że od kilku tygodni Fundacja, Dyrekcja Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz przedstawiciele Miasta Warszawa pracowali nad przygotowaniem nowych miejsc wydarzenia.

To dla nas ogromne wyzwanie, które także daje nam możliwość zaplanowania wszystkiego od nowa, poszukania nowych pomysłów i sposobów na to, by nasze styczniowe granie w Warszawie było jeszcze bardziej atrakcyjne. 12 stycznia grać będziemy dla dziecięcej medycyny zabiegowej i tak jak w całej Polsce, tak i w Warszawie będzie to dzień wyjątkowy. Na Placu Bankowym odbędzie się tradycyjny koncert, na Placu Teatralnym wybudujemy studio i już dziś zapraszamy warszawiaków do karnawałowego grania w środku zimy w zupełnie nowym miejscu. Będzie się działo!

Zobacz też: Dawid Podsiadło z niespodziankami dla fanów z okazji urodzin płyty "Małomiasteczkowy"

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.