Koreański zespół BTS ściąga od Queen? Zespół zauważył podobieństwo do "Another One Bites the Dust"

21.05.2021 14:21
BTS z singlem "Butter" Fot. materiały prasowe Sony Music Polska

Porównajcie te piosenki i oceńcie, czy rzeczywiście słychać podobieństwo do hitu Queen.

Koreańska gwiazda pop, BTS, wydała nowy singiel w języku angielskim. "Butter" to dance-popowy, chwytliwy utwór, który wyróżnia się charakterystyczną linią basu i świeżymi brzmieniami syntezatorów. I właśnie ta linia basu może skojarzyć się z przebojem Queen. Zwrócił na to uwagę sam zespół, który kilka dni przed premierą "Butter" wrzucił na swojego Twittera porównanie piosenki "Another One Bites the Dust" z nowym kawałkiem BTS. Post został szybko usunięty.

Polecamy

Koreański zespół BTS ściąga od Queen? Zespół zauważył podobieństwo do "Another One Bites the Dust"

Zespół Queen wrzucił na Twittera cytat z piosenki "Are you ready are you ready for this..." i fragmenty swojego utworu oraz linii basu z piosenki BTS. Posłuchajcie, czy słyszycie podobieństwo:

I jak wrażenia? Posłuchajcie również, jak brzmi w całości singiel BTS "Butter":

Plagiatem tego nazwać nie można i Queen wrzucił taki post z przymrużeniem oka. Post został usunięty, zapewne przez komentarze niezadowolonych fanów BTS. Koreańscy muzycy wyznali, że nie samplowali ani nie nawiązywali do twórczości Queen. W jednym z wywiadów wokalista Jin wyznał, że nie ma planów współpracy z Queen, ale powiedział "Queen, proszę zadzwońcie do nas, zawsze jesteśmy gotowi". Współpraca legendy rocka z najpopularniejszym na świecie obecnie boysbandem? To byłoby dopiero coś! ;)

Polecamy

Nad utworem "Butter" pracował zespół muzyków (Rob Grimaldi, Stephen Kirk, Ron Perry, Jenna Andrews, Alex Bilowitz, Sebastian Garcia) razem z liderem grupy, RM. Zespół wykona singiel po raz pierwszy podczas nadchodzącej gali Billboard Music Awards już 23 maja. BTS są nominowani w czterech kategoriach – Top Duo/Group, Top Song Sales Artist, Top Social Artist i Top Selling Song. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.