Korn świętuje jubileusz

Magda Słomka
16.10.2014 11:38
Korn świętuje jubileusz Fot. en.wikipedia.org

Wspominki metalowców trwają. Grupa przygotowuje nie byle jakie niespodzianki dla fanów. Ile lat minęło od wydania pierwszej płyty zespołu?

Debiutancki album zespołu Korn ukazał się 11 października 1994 roku. Aby uczcić dwudziestą rocznicę istnienia, grupa wydaje 300-stronicowy album w twardej oprawie, zawierający niepublikowane zdjęcia oraz komentarze członków formacji. Fotki z backstage’u, garderoby, studia nagraniowego – to wszystko może być w Waszym posiadaniu!

Książka jest dostępna w wersji pre-order na stronie serwisu Pledge Music. Kupicie ją za 130 dolarów.

Życzenia i podziękowania spływają coraz częściej. Były perkusista zespołu Korn, David Silveria, zamieścił na Facebooku wpis, w którym dziękuje fanom za wsparcie i przeprasza za to, że nie jest w stanie brać udziału w jubileuszowej trasie koncertowej.

korn facebook

Wspomnień ciąg dalszy...

Silveria był drugim członkiem oryginalnego składu, który opuścił grupę. W 2005 roku zrobił to gitarzysta, Brian „Head” Welch, by zacząć solową karierę, a w 2013 powrócić do pierwszego zespołu. Perkusista odszedł w 2006 roku i otworzył restaurację.

Lider Korna, Jonathan Davis, twierdzi, że Silveria po prostu stracił pasję do tworzenia muzyki.

David był z nami, by komponować muzykę, ale tak naprawdę nie był w tym wszystkim obecny. Tak naprawdę nie lubił grać na bębnach. Kochał to robić przy pracy nad dwoma pierwszymi albumami Korna, ale stracił miłość do tego zawodu. To się zdarza. I dobrze dla niego, że zdecydował, że będzie robił coś zupełnie innego.

Korn planuje uczcić dwudziestolecie kariery organizując specjalną trasę koncertową „Prepare for Hell”, na której muzycy wykonają wszystkie kawałki z pierwszej płyty z 1994 roku. Towarzyszyć im będzie zespół Slipknot, a pierwszy koncert odbędzie się 29 października w El Paso w Meksyku. Obejrzyjcie trailer zapowiadający wydawnictwo tego niezwykłego albumu:

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.