Księża protestują przeciwko koncertowi Kat & Roman Kostrzewski. Sprawę skomentował zespół Kat

Maciej Koprowicz
11.06.2018 12:44
Księża protestują przeciwko koncertowi Kat & Roman Kostrzewski. Sprawę skomentował zespół Kat Fot. kadr z wideo

Duchowni z Piekar Śląskich wystosowali do prezydent miasta list, w którym protestują przeciwko metalowemu festiwalowi w ich mieście, znanym z maryjnego sanktuarium. Nie wykazali się jednak znajomością polskiej sceny metalowej.

28 lipca 2018 na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich ma odbyć się metalowa impreza Metal Doctrine Festival. Wywołała ona oburzenie lokalnych duchownych katolickich. Ich zdaniem zagrają na niej zespoły propagujące satanizm, co spowoduje, że po koncercie na Kopcu nie będzie można już odprawiać mszy świętej.

Księża wystosowali do prezydent Piekar Śląskich, Sławy Umińskiej-Duraj list, w którym domagają się odwołania imprezy. Jako przykład antychrześcijańskiej postawy wykonawców, biorących w niej udział zacytowali fragment tekstu utworu „666” zespołu Kat.

Nie możemy jednak pozwolić i wyrażamy nasz sprzeciw, aby zespół KAT, który w jednym ze swych tekstów śpiewa: „Szatan, Szatan jest panem zła. W nim rozum tkwi i mądrość, mówię wam. Trzy szóstki, szóstki trzy – mój i ludzi znak. Szatan, Szatan, z nim konać, nawet żyć", występował na Kopcu Wyzwolenia.

Problem w tym, że na Metal Doctrine Festival nie zagra Kat, ale Kat & Roman Kostrzewski. Zespół ten powstał w 2004 po odejściu z Kata jego długoletniego wokalisty, Romana Kostrzewskiego.

Kat odpowiada na list księży z Piekar Śląskich

Zespół Kat, na którego czele stoi Piotr Luczyk postanowił wyjaśnić, że nie ma nic wspólnego z oprotestowaną przez duchownych imprezą. Na oficjalnym facebookowym profilu zespołu lider napisał:

Oświadczenie zespołu KAT

Odpowiadając na „List otwarty piekarskich proboszczów do władz Piekar Śląskich”

informujemy że zespół KAT nie wystąpi na planowanym 28.07.2018 r koncercie na „Metal Doctrine Festival” w Piekarach Śląskich.

Z poważaniem Piotr Luczyk

Zespół Kat & Roman Kostrzewski także skomentował list duchownych do prezydent miasta. Wygląda na to, zagra w Piekarach Śląskich zgodnie z planem.

Metal Doctrine Festival w Piekarach Śląskich

W tym roku odbędzie się już druga edycja Metal Doctrine Festival. 28 lipca 2018 wystąpią Kat & Roman Kostrzewski, Witchmaster, Witchfuck, Mentor, Krusher, Prosecutor, Det Gamle Besatt i Lęk.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.