Kto zabił Cobaina, czyli film o teoriach spiskowych

Marcin Krzysztof Wodynski
15.05.2015 11:38
Kto zabił Cobaina, czyli film o teoriach spiskowych Fot. materiały prasowe

„Soaked in Bleach” ukaże się w czerwcu 2015 roku. Obraz przedstawia okoliczności śmierci muzyka Nirvany i poddaje w wątpliwość czy było to samobójstwo...

Produkcja łączy w sobie cechy filmu fabularnego i dokumentalnego. Opowiada historię śmierci wokalisty Nirvany z perspektywy prywatnego detektywa Toma Granta. Courtney Love zatrudniła go po tym, jak Cobain uciekł z ośrodka odwykowego. Film nakręcił Benjamin Statler, dla którego jest to debiut reżyserski. W rolę Cobaina wcielił się Tyler Bryan. Love została zagrana przez Sarę Scott.

Sprawę śmierci Kurta Cobaina zamknięto w dniu, w którym odnaleziono jego ciało. Lekarz medycyny sądowej, który przy niej pracował uznał, że tak szybkie podjęcie decyzji przez policję jest nie do zaakceptowania. W filmie znajdują się wypowiedzi osób, które miały związek ze śledztwem. W trailerze Norm Stamper, szef policji w Seattle w latach 1994-2000, mówi, że ponownie otworzyłby tę sprawę, gdyby miał taką możliwość.

Główne pytanie, na które próbuje odpowiedzieć „Soaked in Bleach” brzmi: czy Courtney miała wpływ na śmierć Kurta? Jest to kwestia, której nie chciał podjąć reżyser dokumentu „Kurt Cobain: Montage of Heck”, Brett Morgen. Podkreślał w wywiadach, że uważa za oczywiste, że muzyk popełnił samobójstwo.

Tytuł „Soaked in Bleach” pochodzi z tekstu utworu Nirvany „Come As You Are”. Film zostanie wyświetlony wyłącznie w amerykańskich kinach. Jego premiera jest planowana na 11 czerwca 2015 roku. Tego samego dnia widzowie na całym świecie będą mogli go zobaczyć za pośrednictwem Vimeo.

Odkąd ukazał się dokument „Kurt Cobain: Montage of Heck”, zaczęły pojawiać się niepublikowane materiały związane z muzykiem i jego zespołem. Fani mogli zobaczyć między innymi sesję zdjęciową do albumu „Nevermind”. Latem mają zostać wydane solowe utwory Cobaina. Powstała też książka oparta na filmie Bretta Morgena

Marcin Krzysztof Wodynski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.