Kultowe płyty Davida Bowiego z drugiej połowy lat 70. ukazały się ponownie w zremasterowanych wersjach

Aleksandra Degórska
23.02.2018 10:43
Kultowe płyty Davida Bowiego z drugiej połowy lat 70. ukazały się ponownie w zremasterowanych wersjach Fot. East News

Kultowe krążki Dawida Bowiego, w tym trylogia berlińska, otrzymały drugie życie. Sprawdźcie szczegóły dotyczące tych wydawnictw.

Druga połowa lat 70., a w szczególności tak zwany okres berliński, były w artystycznym życiu Davida Bowiego wyjątkowo udane, obfitujące w klasyczne już dziś wydawnictwa. Fanów z pewnością ucieszy wiadomość, że płyty „Low”, „Heroes”, „Stage”, „Lodger” i „Scary Monsters (And Super Creeps)” ukazały się ponownie w wersjach zremasterowanych.

Wszystkie wymienione tytuły z lat 1977-1980 zostały zremasterowane i ukazały się ponownie 23 lutego 2018 roku na kompakcie, 180-gramowym, audiofilskim winylu oraz jako pliki cyfrowe (w tym specjalnie zmasterowane pod kątem sklepu iTunes oraz w wysokiej rozdzielczości formatach 24-bit/192kHz i 24-bit/96kHz). Co więcej koncertówka „Stage” pojawi się w masteringu z 2017 roku jako potrójny LP i podwójny kompakt.

Zremasterowane albumy przygotowano pierwotnie z myślą o zbiorczym wydawnictwie „A New Career In A New Town (1977 – 1982)”.

David Bowie - Trylogia berlińska

Okres od 1977 do 1980 roku wielu krytyków i fanów Davida Bowiego uważa na najbardziej kreatywny w całej karierze Anglika. Pochodzące z tego czasu wydawnictwa studyjne i koncertowe to już dziś niekwestionowane klasyki. Chociażby tak zwana trylogia berlińska, która obejmuje albumy „Heroes”, „Low” i „Lodger” (powstałe przy wielkim wkładzie Briana Eno i Tony'ego Viscontiego).

Wspomniany kilkuletni okres zamyka czwarty brytyjski numer jeden Bowiego, czyli nagrany w Nowym Jorku album „Scary Monsters (And Super Creeps)”, przed którym pojawiła się jeszcze świetna koncertówka „Stage”, zawierająca piosenki zarejestrowane w Filadelfii, Bostonie i Providence.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.